R e k l a m a

Wieluń: Nagi kierowca wiózł na fotelu pasażera łabędzia, a z tyłu kilkanaście kur? To fejk, ale zabawny

R e k l a m a

Na śledzonym przez prawie 900 tys. internautów instagramowym profilu make_life_harder pojawił się dzisiaj wpis dotyczący Wielunia. I to jaki! Czytamy w nim, że wieluńscy policjanci mieli zatrzymać kierowcę, który na fotelu pasażera wiózł łabędzia, a z tyłu auta – kilkanaście kur.

Przytaczamy relację z tych niezwykłych wydarzeń w całości:

Wieluń. Nie lada niespodzianka spotkała patrol lokalnej drogówki, zatrzymali auto prowadzone przez całkowicie nagiego mężczyznę. Dla doświadczonych funkcjonariuszy nie byłoby to takie dziwne, gdyby na fotelu pasażera nie siedział przypięty pasami… łabędź, a z tyłu oraz w bagażniku znajdowało się w sumie kilkanaście kur.

Mężczyzna, 31-letni Daniel R, początkowo nie był w stanie sobie przypomnieć jak się nazywa, ani skąd w aucie wzięły się zwierzęta. Po chwili stwierdził, że prawdopodobnie podróżują autostopem, ale nie chciał być wścibski, więc nie zadawał im takich osobistych pytań. Skarżył się, że kury nie chciały zapiąć pasów.

Fejk o Wieluniu poszedł w świat

Nie skłamiemy, gdy napiszemy, że doniesienia o podróżującej autostopem zwierzęcej ferajnie wzbudziły duże zaciekawienie w naszej redakcji. Od razu skojarzyły nam się z łabędziem przebywającym ostatnio w stawie nieopodal wieluńskiego stadionu, o którym niedawno było dość głośno za sprawą wpisu na Spotted: Wieluń.

Wystarczyło jednak krótkie śledztwo w Internecie, żeby przekonać się, że informacja to oczywisty fejk. Opublikowany 21 listopada br. na make_life_harder artykuł pochodzi ze strony modnaczestochowa.pl. Tam natomiast jako źródło rewelacji podano dziennikbulwarowy.pl – witrynę z fałszywymi, śmiesznymi tekstami.

Cóż, autorowi artykułu zdecydowanie gratulujemy pomysłowości. Publikacja tego tekstu na cieszącym się ogromną popularnością satyrycznym profilu make_life_harder zapewne zrobi Wieluniowi niezłą „reklamę” w Internecie. Jeśli więc dostaniecie od znajomych z innych części Polski trudne pytania o losy łabędzia i towarzyszących mu kur, to teraz już będziecie wiedzieć, co im odpowiedzieć.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,606fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx