R e k l a m a

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

R e k l a m a

O swojej zdolności kredytowej zaczynamy myśleć dopiero wtedy, kiedy zaistnieje potrzeba skorzystania z usług instytucji finansowych, w celu zdobycia dodatkowych środków pieniężnych. Na myśl o badaniu zdolności kredytowej przez bank lub firmę pożyczkową wiele osób przebiega zimny dreszcz. Jak zatem zwiększyć swoją zdolność kredytową? Co zrobić, by otrzymać wsparcie finansowe bez problemów?

Jak poprawić swoją zdolność kredytową?

Zanim przystąpimy do banku lub instytucji pozabankowej z wnioskiem o kredyt lub pożyczkę, warto dokładnie przyjrzeć się swojej historii kredytowej. Dlaczego to takie ważne? Ponieważ od razu będziemy mogli dokonać cennych korekt. Co ważne składanie wielu wniosków i ich odrzucanie przez instytucje finansowe, również wpływa na to, jak będziemy postrzegani przez kolejnego pożyczkodawcę – unikajmy tego rozwiązania. Oto 7 zmian, jakie możemy wprowadzić, by poprawić swoją zdolność kredytową:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
 1. Zamknijmy stare zobowiązania
  Jeśli posiadamy niespłacone kredyty gotówkowe, raty na zakupy, czy leasingi za samochód, warto spłacić je wcześniej. To dobrze wpłynie na nasz wizerunek jako wiarygodnego klienta. Może zdarzyć się tez tak, że o jakimś zobowiązaniu zapomnieliśmy np. o karcie kredytowej lub limicie odnawialnym, warto jak najszybciej je spłacić i zamknąć.
 2. Konsolidacja kredytów
  Posiadając kilka zobowiązań, których szybsza spłata nie jest możliwa, warto pokusić się o konsolidację zadłużenia. Dzięki tej usłudze możemy połączyć wszystkie zobowiązania w jedno i zmniejszyć miesięczną ratę, kosztem wydłużenia okresu całkowitej spłaty. Przez niższą ratę, zwiększymy swoją zdolność kredytową.
 3. Dbaj o historię kredytową
  Instytucje finansowe bardzo często korzystają z raportu Biura Informacji Kredytowej, w celu dokładnego sprawdzenia historii kredytowej klienta. Posiadając zwłokę w płatnościach, narażamy się na nieprzychylną opinię banku, dlatego warto spłacać wszelkie zadłużenia terminowo. My również możemy wygenerować raport na swój temat, w którym może się okazać, że część historii uległa przedawnieniu i możemy ją usunąć. Kolejnym krokiem, jakim możemy się posłużyć, jest zbudowanie pozytywnej opinii, przez zaciągnięcie niewielkiego zobowiązania i jego terminowa spłata.
 4. Zwiększenie dochodów
  Jednym z najlepszych sposobów zwiększenia swojej zdolności kredytowej, jest zwiększenie dochodów. Dodatkowe zajęcie, kilka drobnych zleceń lub rozmowa z pracodawcą na temat podwyżki pozytywnie wpłynie na naszą opinię.
 5. Refinansowanie kredytu
  Kiedy mamy już kredyt gotówkowy z większą ratą, możemy poszukać banku, do którego przeniesiemy zobowiązanie, a który ma korzystniejszą i tańszą ofertę.
 6. Wkład własny
  Wkład własny jest dziś nieodzowną częścią kredytów hipotecznych. Bez wkładu własnego nie otrzymamy kredytu, a im wyższy wkład własny, tym większa nasza zdolność kredytowa i większa szansa na niższe oprocentowanie. Dlatego postarajmy się, aby wkład własny oscylował w okolicy 30 proc. a nie minimum wymagalnego 10 proc.
 7. Rozdzielność majątkowa
  W przypadku, gdy jeden z małżonków ma złą historię kredytową i niską zdolność kredytową, warto pomyśleć o rozdzielności majątkowej.  

Jak widać, jest wiele sposobów na to, by zwiększyć swoja zdolność kredytową. Najważniejszą rzeczą, jaką powinniśmy zrobić, to dokładna analiza swojej sytuacji finansowej. Dzięki niej możemy wiele czynników poprawić, co zwiększy nasze szanse na uzyskanie kredytu lub pożyczki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Lili
3 miesięcy temu

Scorector to klucz do sukcesu w finansach osobistych. Dzięki ich wsparciu nauczyłem się planować budżet i oszczędzać pieniądze. Bardzo polecam każdemu, kto chce lepiej zarządzać swoimi finansami.

Nikola
1 miesiąc temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Lili

Dziękuję za radę! Wypróbowałam serwis Scorector i rzeczywiście w minutę mogłam sprawdzić swój scoring kredytowy.

Fran
3 miesięcy temu

Bardzo polecam usługę Scorector wszystkim, którzy chcą poprawić swoją sytuację finansową. Ich narzędzia i wsparcie pomogły mi wyjść z długów i nauczyły mnie odpowiedzialnego zarządzania pieniędzmi. Dziękuję!

Katarzyna
3 miesięcy temu

Jestem pod wrażeniem skuteczności i zaangażowania Scorector. Dzięki nim udało mi się poprawić moją historię kredytową i uzyskać lepsze warunki finansowe. Bardzo polecam każdemu, kto szuka pomocy w dziedzinie finansów!

Adam
1 rok temu

Zarządzanie budżetem zawsze jest łatwiejsze, gdy ma się odpowiednią wiedzę, osobiście przetestowałam to na sobie. Serwis scorector com dał mi realne narzędzia do zarządzania moim budżetem osobistym i nauczył mnie, jak z nich samodzielnie korzystać. Moi znajomi również zostali przeszkoleni i wszyscy są bardzo zadowoleni z wyników.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx