R e k l a m a

Kremy z filtrem – skuteczna ochrona przed słońcem

R e k l a m a

Podczas letnich, gorących dni, gdy więcej czasu spędzamy na plaży, nad wodą, na wycieczkach poza miasto, nasza skóra jest bardziej niż kiedykolwiek narażona na promieniowanie słoneczne. Zadanie kremów z filtrem to przede wszystkim szeroko pojęta ochrona skóry przed podrażnieniami, poparzeniami słonecznymi, a także przedwczesnym powstawaniem zmarszczek. To także przeciwdziałanie ryzyku zachorowania na raka skóry.

Kremy z filtrem – kto i kiedy powinien ich używać

Mamy kilka fototypów skóry – od najjaśniejszej do całkiem ciemnej. Niektóre źródła piszą o sześciu takich fototypach, inne o czterech. Oczywiste jest, że osoby o bardzo jasnej karnacji, skłonnościach do występowania piegów, jasnych oczach, włosach blond lub rudych są bardziej narażone na poparzenia słoneczne – i w konsekwencji nawet wystąpienia czerniaka – niż osoby mające cerę śniadą, a włosy ciemne. Poza jasnymi typami kolorystycznymi grupą, której nadmierna ekspozycja może zaszkodzić, są osoby z różnymi schorzeniami – jak trądzik różowaty, atopowe zapalenie skóry, egzemy, skłonności do alergii. 

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Cera naczynkowa również nie powinna być zbyt długo wystawiona na słońce. Zresztą każdy typ skóry, czy to wrażliwa, mieszana, tłusta, trądzikowa, dojrzała, powinien być odpowiednio chroniony przed słońcem. Gdy mówimy o kremach z filtrem, zazwyczaj myślimy o słonecznej pogodzie i wysokich temperaturach. Tymczasem warto zabezpieczać się przez cały rok, ponieważ niektóre powierzchnie mocno odbijają słońce, przez co „dostaje się” naszej skórze. Najmocniej promienie słoneczne odbija śnieg, na drugim miejscu jest tafla wody. Mówiąc o corocznej ochronie, należy wziąć pod uwagę  dzieci, których skóra jest delikatniejsza.

Filtry w kosmetykach – w jaki sposób chronią?

Kremy z filtrem chronią przed wysuszeniem, odwodnieniem, podrażnieniami i przedwczesnymi zmarszczkami – to właśnie może dotknąć naszą skórę, jeśli jej nie zabezpieczymy. Promieniowanie dzielimy na UVA i UVB. UVB stanowi 5% całego promieniowania. To ono przyczynia się do opalenizny, ale i oparzeń, jeśli skóra za długo jest wystawiona na słońce. Najbardziej jesteśmy narażeni na nie latem. Stanowiące 95% promieniowanie UVA przez cały rok operuje na tym samym poziomie, nawet zimą. Przyczynia się do procesów starzenia skóry.

Kremy z filtrem chronią przed przebarwieniami, rogowaceniem skóry, oparzeniami, podrażnieniami, minimalizują ryzyko czerniaka. Filtry mogą być fizyczne, chemiczne i mieszane. Fizyczne tworzą barierę ochronną, polecane są najwrażliwszym osobom, kobietom w ciąży, małym dzieciom. Chemiczne to lekkie filtry, przekształcające energię słoneczną w energię cieplną. Filtry mieszane są połączeniem dwóch poprzednich.

Na opakowaniach kremów z filtrami znajdziesz oznaczenia, jak są one wysokie. SPF 6-10 to najniższa ochrona przeciwsłoneczna, SPF 15-25 – średnia, SPF 30-50 – wysoka. Są także bardzo wysokie stopnie ochrony wynoszące nawet SPF 100.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
małgosia
1 rok temu

krem z filmem jest super tylko właśnie ciężko dobrać coś co będzie chroniło przykładowo moją cerę. sama posiadam w sumie cerę problematyczną, bo męczę się z trądzikiem różowatym i ciężko znaleźć coś fajnego z lekką konsystencją. obecnie mam w sumie zestaw taki – mam acnerose jako pielęgnację i obecnie też mam aqua 50+ z misshy jako SPF i mi się całkiem to podoba.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx