R e k l a m a

Drift bmw na rondzie w Siemkowicach. I to na oczach policjantów

R e k l a m a

Mandatem w wysokości 1020 złotych oraz 10 punktami karnymi został ukarany 18-latek, który w nocy driftował bmw na rondzie w Siemkowicach. Niebezpieczną sytuację widzieli policjanci z działoszyńskiej „patrolówki”.

Działoszyńscy policjanci byli świadkami driftu w nocy z 7 na 8 stycznia 2023 roku, gdy patrolowali miejscowość Siemkowice. Zauważyli wówczas, jak kierowca bmw na rondzie celowo wprowadził swój pojazd w poślizg, czym stworzył poważne zagrożenie dla zbliżającego się radiowozu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci natychmiast zareagowali na tą niebezpieczną sytuację i zatrzymali „driftera” do kontroli drogowej. Okazało się, że za kierownicą bmw siedział 18-letni mieszkaniec Radoszewic, który uprawnienia do kierowania posiadał zaledwie od kilku miesięcy – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Policjanci ukarali 18-latka za stworzenie zagrożenia na drodze mandatem w kwocie 1020 złotych oraz 10 punktami karnymi. Młody kierowca został też poinformowany, jak niebezpieczne są takie sytuacje.

– 18-latek sam przyznał, że jego zachowanie było bezmyślne i nieodpowiedzialne. Miejmy nadzieję, że będzie to dla niego nauczką i nie powtórzy już podobnych zachowań – podkreśla mł. asp. Wioletta Mielczarek. Jak dodaje policjantka, podczas jazdy w poślizgu wystarczy najmniejszy błąd, aby stracić panowanie nad pojazdem i doprowadzić do tragedii.

– Przecenienie swoich umiejętności za kierownicą często doprowadza do wypadków i niebezpiecznych zdarzeń drogowych. W tym przypadku nie możemy mówić o jakimkolwiek doświadczeniu kierującego – wskazuje Wioletta Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx