R e k l a m a

Studia podyplomowe online – co trzeba wiedzieć o tej metodzie edukacji?

R e k l a m a

Pandemia pokazała nam, że nauka online – zdalna wcale nie jest czymś, czego nie da się zrobić. Nie tylko publiczne szkoły okresowo przechodziły na nauczanie przez Internet. Dużo prywatnych ośrodków kształcenia i dokształcania bardzo chętnie także przystało na prowadzenie lekcji przez Internet.

Studia podyplomowe online – czy dają prawdziwe kompetencje?

Jednak bardzo często zadawane jest pytanie, czy studia podyplomowe online naprawdę dają kompetencje do wykorzystania ich w życiu zawodowym? Otóż tak. W tej chwili technologia pozwala na tak bezpośrednie kontakty przez Internet, że nie ma problemu z ryzykiem, że poprzez taką naukę, wykłady, a czasami nawet ćwiczenia coś umknie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dlatego też szkoły kształcące przez Internet mają status prawdziwych szkół takich, jak przed pandemią można było spotkać w formie stacjonarnej. Przykładem może być choćby to, że studia podyplomowe online dla nauczycieli w rzeczywistości dają im możliwości nie tylko rozwoju kolejnych, przydatnych w zawodzie umiejętności. Dzięki nim nauczyciele mogą zdobyć na przykład uprawnienia do prowadzenia zajęć z drugiego przedmiotu.

Studia podyplomowe online – na co zwracać uwagę?

Należy umieć odróżnić kursy przez Internet, a studia podyplomowe online, które prowadzą zajęcia na żywo. Bardzo często niezapoznani z tematem nauki zdalnej osoby, nie zdają sobie sprawy z tego, że można na przykład zakupić gotowy kurs, ale też wybrać nauczanie w formie lekcji przez Internet. Te pierwsze to zazwyczaj dodatkowe, czasami ciekawe, ale raczej mało atrakcyjne z punktu widzenia przyszłego wykorzystania zawodowego materiały. Kupując kurs w takiej formie, tak naprawdę dokształcamy się sami i nie możemy tego wliczyć w poczet oficjalnego rozwoju zawodowego. Z kolei szkoły prowadzące zajęcia przez Internet w 100% na żywo, z dostępnym w wirtualnej klasie wykładowcą, to dużo bardziej warte uwagi możliwości. Zajęcia obejmujące webinary na żywo, podczas których można zadawać pytania i brać na bieżąco udział w różnego rodzaju ćwiczeniach praktycznych to jedna z podstaw, jakich powinniśmy szukać.

Studia podyplomowe online – jak znaleźć odpowiednie?

Jak znaleźć odpowiednią szkołę online? Można oczywiście szukać w sieci, opierając się, czy to opiniami, czy samymi materiałami obrazującymi przebieg zajęć i zakres materiałowy. Na stronach potencjalnych szkół można się najczęściej zapoznać z tym, jakie po ukończeniu szkoły otrzymamy dokumenty i w jaki sposób mogą być one wykorzystane do podniesienia kwalifikacji zawodowej.

Warto też, abyśmy wybierali studia podyplomowe online, które mają aprobatę kuratoriów i Ministerstwa Edukacji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx