R e k l a m a

Seniorka nie wiedziała gdzie mieszka i jak się nazywa. Pomógł jeden z mieszkańców

R e k l a m a

Seniorka z Pajęczna wyszła wcześnie rano ze swojego mieszkania. Nie wiedziała gdzie jest, ani jak się nazywa, a kontakt z nią był utrudniony. W dodatku nie miała butów i zimowego ubrania. Wtedy spotkała jednego z mieszkańców, który zareagował na nietypową sytuację i przywiózł kobietę do komendy policji.

Do nietypowej sytuacji doszło przed godziną 4:00 w środę, 8 lutego 2023 roku, w Pajęcznie. Do mieszkańca miasta podeszła starsza kobieta, przemarznięta, bez butów, bez odpowiedniego ubrania zimowego i poprosiła o zawiezienie do domu. Problemem okazało się, że kobieta nie wiedziała gdzie mieszka i jak się nazywa.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mężczyzna nie zostawił jej bez pomocy i przywiózł seniorkę na komendę. Kobieta miała ogromne szczęście. Znalazł się ktoś odpowiedni we właściwym czasie i miejscu – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z pajęczańskiej policji.

Stróżę prawa apelują, aby reagować na podobne sytuacje. Seniorzy ze względu na wiek mogą mieć problemy z pamięcią. Zdarza się, że wychodzą z domu i mają problem, aby do niego wrócić.

– Kiedy mamy do czynienia z takimi sytuacjami, bardzo istotne są wszelkie informacje na temat osoby zaginionej, które przekażemy policji. Warto pomyśleć, aby wyposażyć seniora na przykład w opaskę z numerem telefonu do osoby najbliższej – radzi mł. asp. Mielczarek. – Powinniśmy rozmawiać z sąsiadami seniora, aby w razie problemów nawiązali kontakt z jego najbliższymi. Szczęśliwy senior to bezpieczny senior, którym opiekują się najbliżsi.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx