R e k l a m a

Wojewódzkie obchody Dnia Sołtysa. Nie zabrakło lokalnych potraw i występów artystów

R e k l a m a

Jest ich w naszym regionie prawie 4,5 tysiąca. To liderzy najmniejszych miejscowości, którzy cieszą się zaufaniem sąsiadów. 11 marca 2023 r. samorząd województwa łódzkiego zorganizował w trzech miastach regionu obchody Dnia Sołtysa.

– To wy jesteście najbliżej ludzi. Cierpliwe wysłuchujecie o problemach, potrzebach, marzeniach sąsiadów, a potem reagujecie. Mówicie o nich samorządowcom w gminie, czy w województwie, wskazujecie, na co potrzebne są wam pieniądze – mówił Grzegorz Schreiber, marszałek województwa łódzkiego, podczas Wojewódzkiego Dnia Sołtysa zorganizowanego w Sieradzkim Centrum Kultury przez urząd marszałkowski.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Jak dodał marszałek, samorząd województwa łódzkiego od 2018 roku docenia pracę oraz zaangażowanie sołtysów i wspiera ich w spełnianiu marzeń mieszkańców sołectw, w rozwoju ich miejscowości. To wsparcie jest z roku na rok większe. W tym roku na programy, w których po pieniądze mogą sięgać bezpośrednio sołtysi, przeznaczonych zostało 14 milionów złotych.

– To olbrzymi zastrzyk finansowy, którym chcemy dotrzeć do was, bo widzimy jak znakomicie pracujecie – dodał marszałek Grzegorz Schreiber. – To jest piękne, za to wam serdecznie dziękuję.

Marszałek złożył te podziękowania również w imieniu obecnych podczas uroczystości posła PiS Piotra Polaka, radnych wojewódzkich: Iwony Koperskiej, przewodniczącej Sejmiku, Doroty Więckowskiej i Edwarda Kiedosa.

Goście mogli spróbować regionalnych potraw przygotowanych przez koła gospodyń wiejskich i wysłuchać koncertu. Największy aplauz wzbudził występ zespołu ludowego z Marzenina w powiecie łaskim – Dzieci z Doliny Grabi. Zaśpiewali też Krystyna Giżowska i Mateusz Mijal.

Wcześniej marszałek spotkał się z sołtysami podczas Regionalnego Dnia Sołtysa w Kraśnicy w powiecie opoczyńskim, który objął patronatem wspólnie z posłem PiS Robertem Telusem, przewodniczącym sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Życzenia i gratulacje sołtysom składali tu między innymi parlamentarzyści PiS: senator Rafał Ambrozik i marszałek senior Antoni Macierewicz, radni Sejmiku Ewa Wendrowska i Janusz Ciesielski oraz starosta opoczyński Marcin Baranowski. Najbardziej zasłużeni sołtysi zostali uhonorowani odznaczeniami.

Sołtysi świętowali też w zamku w Oporowie pod Kutnem. Tutaj honory oddali im parlamentarzyści PiS: senator Przemysław Błaszczyk, posłowie Joanna Lichocka, Marek Matuszewski i Tadeusz Woźniak, członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego Robert Baryła i Andrzej Górczyński, Zbigniew Linkowski, wiceprzewodniczący Sejmiku WŁ oraz starosta kutnowski Daniel Kowalik. Wyróżnieni zostali między innymi sołtysi z najdłuższym stażem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,766fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx