R e k l a m a

Rowerzysta potrącony w gminie Galewice. Kierująca nie ustąpiła mu pierwszeństwa

R e k l a m a

Do potrącenia rowerzysty przez kierującą samochodem doszło w poniedziałek, 13 marca 2023 roku, w miejscowości Ostrówek w gminie Galewice. Kobieta kierująca toyotą yaris nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i zderzyła się z rowerzystą, który doznał urazu głowy i trafił do szpitala.

Zdarzenie miało miejsce w poniedziałek, 13 marca, po godzinie 13:00 w miejscowości Ostrówek w gminie Galewice (powiat wieruszowski). Policjanci z wieruszowskiej drogówki wstępnie ustalili, że 39-letnia kierująca toyotą, będąc na drodze podporządkowanej, nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do zderzenia z rowerzystą, poruszającym się w kierunku Galewic.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Poszkodowany 59-latek w wyniku zdarzenia upadł na ziemię doznając urazu głowy, a następnie został przewieziony przez zespół ratownictwa medycznego do szpitala. Uczestnicy zdarzenia to mieszkańcy powiatu wieruszowskiego – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodaje, samochód posiadał znikome uszkodzenia, a kierujący byli trzeźwi. Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności tego zdarzenia.

– Bezpieczeństwo niechronionych uczestników ruchu drogowego to jedno z priorytetowych zadań policji. To właśnie ta grupa jest narażona najbardziej na dolegliwe skutki zdarzeń drogowych – przypomina asp. Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx