R e k l a m a

Wieluń: 17-latek przywłaszczył sobie zostawiony w sklepie telefon. Grozi za to więzienie

R e k l a m a

Kryminalni z wieluńskiej komendy wytropili 17-latka, który przywłaszczył pozostawiony w sklepie telefon komórkowy. Policjanci odzyskali utracony sprzęt, a nastolatek usłyszał już zarzut przywłaszczenia znalezionego cudzego mienia. Tego typu przestępstwo jest zagrożone karą do roku pozbawienia wolności.

Pod koniec stycznia 2023 roku do wieluńskich stróżów prawa zgłosiła się kobieta, która poinformowała o utracie telefonu Motorola w jednym z wieluńskich sklepów. 43-latka, przeglądając towar w sklepie, na chwilę odłożyła telefon na półkę sklepową i poszła do kasy. Kiedy po kilku minutach zorientowała się, że nie ma telefonu, wróciła w miejsce, gdzie go zostawiła. Urządzenia jednak już tam nie było. Pokrzywdzona wyceniła straty na kwotę 600 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Nad sprawą pracowali wieluńscy kryminalni, którzy zbierali wszelkie dowody i informacje, który pozwoliłyby na ustalenie sprawcy tego przestępstwa. Wnikliwa analiza zgromadzonego materiału dowodowego oraz skrupulatnie prowadzone ustalenia przyniosły efekty. Kryminalni ustalili, że związek z tym zdarzeniem ma 17-letni mieszkaniec Wielunia – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Funkcjonariusze odzyskali przywłaszczony telefon komórkowy. W czwartek, 16 marca 2023 roku, nastolatek usłyszał zarzut przywłaszczenia znalezionego mienia. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, za przywłaszczenie znalezionej cudzej rzeczy ruchomej grozi do roku pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,762fanówPolub nas
812obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx