R e k l a m a

Ruszyły zapisy do bezpłatnego programu leczenia niepłodności w województwie łódzkim

R e k l a m a

Od dzisiaj, 18 kwietnia 2023 roku, można zgłosić się na bezpłatną diagnostykę i leczenie niepłodności do Ośrodka Szpitalnego im. M. Madurowicza w Łodzi. Pary z niezdiagnozowaną niepłodnością mogą zwiększyć swoją szansę na ciążę i spełnić marzenie o rodzinie. To drugi taki punkt w regionie. Ośrodek jest częścią Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Pirogowa w Łodzi.

Ośrodek Szpitalny im. M. Madurowicza w Łodzi zapewnia bezpłatne specjalistyczne badania, najlepszy sprzęt diagnostyczny i opiekę psychologa. Program skierowany jest do wszystkich mieszkańców województwa łódzkiego. Nie ma znaczenia wiek, ani fakt, czy para jest w związku formalnym.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Na leczenie niepłodności w ośrodku przy ul. Wileńskiej 37 w Łodzi przeznaczonych zostanie milion złotych: po połowie z budżetu województwa i Ministerstwa Zdrowia. Do programu mogą zgłaszać się pary z wcześniej niezdiagnozowaną niepłodnością. Opiekować się nimi będzie lekarz – koordynator, który poprowadzi parę „za rękę”. Będzie kierował na badania i konsultacje, informował o przygotowaniu do badań, przebiegu procesu diagnostycznego, wskaże, w jaki sposób zapisać się na badania. Będzie monitorował przebieg leczenia oraz jego rezultaty.

Pary mogą liczyć na bezpłatne konsultacje specjalistyczne: ginekologiczne, urologiczne, endokrynologiczne, genetyczne, immunologiczne, internistyczne i andrologiczne. Skorzystają także z opieki psychologa oraz badań laboratoryjnych. Dostępne za darmo są badania specjalistyczne: hormonalne, genetyczne, immunologiczne, mikrobiologiczne, diagnostyka obrazowa oraz takie zabiegi jak na przykład laparoskopia i histeroskopia operacyjna. Diagnozowanie i leczenie obejmuje zarówno kobietę, jak i mężczyznę.

– Program prowadzony będzie w ośrodku, który jest w stanie zapewnić pacjentom profesjonalną opiekę. W jednym miejscu pary mają dostęp do kompleksowego i skoordynowanego leczenia niepłodności – informuje Urząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego. Od 2019 do 2022 roku Województwo Łódzkie przeznaczyło 2 mln 340 tys. zł na program leczenia niepłodności w Instytucie Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Do udziału w programie obowiązują zapisy. Zarejestrować się można pod numerem telefonu 724 722 243.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx