R e k l a m a

Uczniowie ZSS w Wieluniu wśród głównych laureatów konkursu recytatorskiego

R e k l a m a

Uczniowie Zespołu Szkół Specjalnych w Wieluniu znaleźli się wśród głównych laureatów III Międzyszkolnego Konkursu Recytatorskiego „W gościnie u Marii Konopnickiej”. 

To była już kolejna edycja konkursu, w której uczestniczyli uczniowie przygotowani przez p. Anetę Włodarczyk, polonistkę i logopedę. W tegorocznym konkursie wieluńską placówkę reprezentowało aż czworo uczniów, którzy i tym razem powrócili z cennymi nagrodami i wyróżnieniami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W środę 19 kwietnia w Warckim Centrum Kultury zorganizowano III Międzyszkolny Konkurs Recytatorski „W gościnie u Marii Konopnickiej”. W konkursie uczestniczyli uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, posiadający orzeczenie o niepełnosprawności intelektualnej w stopniu lekkim lub umiarkowanym. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Zespół Szkół Specjalnych w Warcie.

Celem konkursu było m.in. rozbudzanie wrażliwości na piękno poezji oraz upowszechnianie kultury żywego słowa oraz popularyzacja twórczości W. Szymborskiej, A. Mickiewicza i M. Konopnickiej. 43 uczestników konkursu z 12 szkół zaprezentowało się w następujących kategoriach:

  • Kategoria I – recytacja wiersza lub fragmentu prozy,
  • Kategoria II – piękne czytanie wiersza lub fragmentu prozy wybranego autora,
  • Kategoria III – inscenizacja wiersza.

Jury w składzie: Jan Olszewski, Małgorzata Jurkowska, Wiktor Baranowski wysoko oceniło uczestników z Wielunia.

W kategorii „recytacja wiersza lub fragmentu prozy” w najstarszej grupie drugie miejsce zdobyła Aleksandra Duda z ZSS Wieluń. W kategorii piękne czytanie w grupie młodszej pierwsze miejsce zdobył Alex Nowak z ZSS Wieluń, a w grupie najstarszej drugie miejsce zdobyła Natalia Nowak z wieluńskiej placówki. Również nagroda Łódzkiego Kuratora Oświaty trafiła do rąk reprezentanta ZSS w Wieluniu Jakuba Borczyka, za odwagę wykonawczą. Gratulujemy!

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx