R e k l a m a

Przynieś surowce wtórne i odbierz za darmo sadzonkę drzewka. Ciekawa akcja w Wieluniu

R e k l a m a

W ramach zaplanowanej w Wieluniu akcji „Drzewko za surowce wtórne” organizatorzy rozdadzą mieszkańcom sadzonki drzewek, które można będzie posadzić w ogródku lub na swojej działce. W zamian należy przynieść makulaturę lub surowce wtórne.

Jak to działa? Wyjaśniają organizatorzy: „Wy oddajecie nam niepotrzebną makulaturę, nakrętki oraz baterie – my w zamian rozdajemy sadzonki drzewek, które możecie posadzić chociażby we własnych ogródkach. W ten sposób każdy z nas może dołożyć swoją cegiełkę do budowania odpowiedzialnego społeczeństwa.​”

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Akcja zostanie zorganizowana przez wieluński magistrat we współpracy z Dziennikiem Łódzkim. Partnerami inicjatywy zostały też: Nadleśnictwo Wieluń, Przedsiębiorstwo Komunalne w Wieluniu oraz firma Wielton.

– Leśnicy będą rozdawać sadzonki nieodpłatnie. Ze względu na ekowymiar eventu prosimy również, by w miarę możliwości przybyć ze swoim opakowaniem na sadzonkę (sadzonki będą miały odkryty system korzeniowy – warto zabrać ze sobą takie opakowanie, by nie rozsypywać ziemi, nie wysuszyć i nie uszkodzić korzeni czy nie pobrudzić siebie lub tapicerki samochodu w trakcie transportu). Drzewka można przechować przez kilka dni przed wysadzeniem – informuje Urząd Miejski w Wieluniu.

Akcję zaplanowano już w najbliższą sobotę, 29 kwietnia 2023 roku, w godzinach 11:00 – 14:00 na placu Kazimierza Wielkiego 1 przed wieluńskim ratuszem.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,760fanówPolub nas
811obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx