R e k l a m a

W Wieluniu powstały hotspoty z darmowym Wi-Fi. Jest ich w całym mieście aż 11

R e k l a m a

W Wieluniu powstała sieć hotspotów, udostępniających darmowy sygnał internetowy. Wi-Fi jest już dostępne i można z niego skorzystać w wyznaczonych punktach na terenie całego miasta.

Inwestycja została zrealizowana w ramach inicjatywy Komisji Europejskiej WIFI4EU. W sumie z otrzymanego bonu o wartości 15.000 euro sfinansowano montaż 11 hotspotów. Po stronie wieluńskiego ratusza pozostaje tylko ponoszenie kosztów podłączenia do Internetu (abonamentu) oraz konserwacji sprzętu, aby zapewnić bezpłatne i wysokiej jakości połączenia Wi-Fi.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Skorzystanie z darmowego WIFI4EU jest bardzo proste. Wystarczy zapoznać się i zaakceptować regulamin i zalogować się do sieci. Nowe punkty dostępu do Internetu wykonane w ramach tego projektu wykorzystują szybkie łącza szerokopasmowe, co umożliwia użytkownikom korzystanie z Internetu wysokiej jakości, który:

 • gwarantuje szybkość transferu danych do każdego użytkownika końcowego minimum 30 Mb/s;
 • jest świadczony bezpłatnie i na niedyskryminujących warunkach, jest łatwo dostępny, zabezpieczony i wykorzystuje najnowsze i najlepsze dostępne urządzenia zdolne do zapewnienia użytkownikom łączności o dużej przepustowości;
 • umożliwia dostęp do innowacyjnych usług cyfrowych, na przykład usług świadczonych za pośrednictwem infrastruktury usług cyfrowych;
 • jest udostępniany w miejscach lokalnego życia publicznego, w tym w przestrzeniach zewnętrznych dostępnych dla ogółu społeczeństwa w życiu publicznym społeczności lokalnych.

Lokalizacje hotspotów

Punkty zewnętrzne:

 1. Centrum Wielunia, Pl. Legionów
 2. Basen odkryty, ul. Broniewskiego
 3. Park, ul. Sadowa
 4. Park im. Żwirki i Wigury (od strony WDK)
 5. Skwer koło pomnika papieża Jana Pawła II (przed biblioteką)
 6. Skatepark w Wieluniu
 7. Dworzec PKS, ul. Staszica 49
 8. Planty, ul. Reformacka
 9. Skwer koło pomnika Wieczna Miłość, ul. Królewska

Punkty wewnętrzne:

 1. Kino-Teatr Syrena, ul. Narutowicza 2
 2. Hala WOSIR, ul. Częstochowska 35

Inicjatywa WiFi4EU to program wsparcia na rzecz zapewnienia bezpłatnego dostępu do wysokiej jakości bezprzewodowego Internetu w przestrzeniach publicznych, takich jak parki, place, budynki publiczne, biblioteki, ośrodki zdrowia i muzea w całej Europie.

Sieć WiFi4EU dodatkowo ma poprawić dostęp do usług on-line, podnoszących jakość życia społeczności lokalnych poprzez ułatwianie dostępu do usług, takich jak e-zdrowia czy e-administracja oraz sprzyjających rozwojowi lokalnych małych i średnich przedsiębiorstw wprowadzających innowacje w zakresie produktów i usług cyfrowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
mikaa
1 rok temu

dostawcą netu jest Margonet 🙂

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx