R e k l a m a

Mieszkanka powiatu wieruszowskiego straciła kilka tysięcy złotych. Oszustwo na „BLIK”

R e k l a m a

Kilka tysięcy złotych straciła mieszkanka powiatu wieruszowskiego po tym, jak padła ofiarą oszustwa, dokonanego za pomocą Internetu. Kobieta przekazała osobie podającej się za pracownika banku dane w postaci kodu blik, tracąc w ten sposób pieniądze.

Bądźmy czujni i nie dajmy się zwieść pozorom. Weryfikujmy dokładnie informacje otrzymywane przez osoby podające się za pracowników banków. Taka forma kontaktu może się okazać zwykłym oszustwem. My natomiast możemy stracić swoje oszczędności, ponieważ przestępcy zamiast stać przy kasie, stoją właśnie przy bankomacie i wypłacają nasze ciężko zarobione pieniądze.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Przekonała się o tym mieszkanka powiatu wieruszowskiego. Kobieta we wtorek, 23 maja 2023 roku, zgłosiła policjantom, że otrzymała telefon od pracownika banku z informacją o próbie zaciągnięcia kredytu na jej dane. Mieszkanka powiatu wieruszowskiego zweryfikowała numer telefonu, z którego otrzymała połączenie, i zgadzał się on z numerem centrali jej banku.

– Dalej sprawca informował kobietę, by zabezpieczyła pieniądze na swoim koncie poprzez przelanie środków na tak zwane „konto techniczne”. Poszkodowana postępowała zgodnie z instrukcjami sprawcy, zalogowała się na swoje konto, po czym wygenerowała kod blik i przekazała osobie podającej się za pracownika banku. Jak się okazało, z konta pokrzywdzonej została wypłacona kwota 2 tysięcy złotych w jednym z bankomatów na terenie województwa dolnośląskiego – relacjonuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.

Stróże prawa apelują o więcej zdrowego rozsądku i ostrożności podczas internetowych transakcji. – Absolutnie nigdy nie należy przekazywać kodów blik, numeru karty, pinów i innych danych niezbędnych do logowania na internetowym rachunku bankowym. W ten sposób umożliwiamy sprawcom dostęp do rachunku bankowego tak, jak właścicielowi – przestrzega Piotr Siemicki.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx