R e k l a m a

Wieluń: Wyłudził od budowlańców sprzęt, podając się za jednego z pracowników

R e k l a m a

Policjanci zatrzymali sprawcę oszustwa, do którego doszło na terenie jednego z placów budowy w Wieluniu. Mężczyzna wyłudził przecinarkę do betonu, podając się za pracownika firmy budowlanej. Straty wyceniono na 3000 złotych.

Wieluńscy mundurowi zostali powiadomieni o oszustwie w poniedziałek, 17 lipca 2023 roku. Z zawiadomienia pokrzywdzonego wynikało, że jego firma wspólnie z inną wykonywała prace budowlane na terenie Wielunia. Podczas robót na teren budowy przyszedł mężczyzna, który chciał na chwilę pożyczyć przecinarkę do betonu. Wprowadził on w błąd pracownika pokrzywdzonej firmy mówiąc, że jest zatrudniony w drugim zakładzie budowlanym, który również wykonywał prace na tej samej budowie. Okazało się później, że mężczyzna wcale nie był tam zatrudniony, wziął przekazany mu sprzęt i opuścił teren budowy. Pokrzywdzony wycenił straty na 3000 złotych.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Sprawą natychmiast zajęli się wieluńscy policjanci, zbierając wszelkie informacje i dowody, które byłyby pomocne w ustaleniu sprawcy tego czynu. Analizując zebrany materiał dowodowy ustalono, że związek z tym zdarzeniem może mieć 40-letni mieszkaniec Wielunia. Przypuszczenia te potwierdziły się. Mężczyzna został rozpoznany przez pracownika, który przekazał mu sprzęt – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

19 lipca 2023 roku 40-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzut oszustwa. Jak informuje policja, mężczyzna był już karany za podobne przestępstwo, w związku z czym będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Zgodnie z kodeksem karnym za oszustwo grozi do 8 lat pozbawienia wolności, ale w warunkach recydywy kara może być zwiększona o połowę.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
5 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
heniek
11 miesięcy temu

W ciepłowni złodzieje ,, ukradli… elektronarzedzia za kilkadzieśąt tysięcy zł i cisza

Henryk Markoni
11 miesięcy temu

W sumie koleś musiał mieć nieźle wszystko obcykane. Jakby zaprzągł swój umysł do czegoś innego, niż kradzieże, to by mógł coś fajnego osiągnąć w życiu. Ale tak mi się przypomniała taka jedna sytuacja, którą widziałem na yt. Koleś wchodził do strzeżonych miejsc, na koncerty, do jakichś drogich restauracji, do kina na film. Nikt mu nawet jednego pytania nie zadał. Bo miał ze sobą drabinę. Tak sobie obczaił. Dla mnie genialne:)

Henryk Markoni
11 miesięcy temu

Wieluńsc mistrzowie zbrodni:) łyse oały, które przecinarkę do betonu kradną.

Mufol
11 miesięcy temu

Na gorzałkę by było…. Jack Danielsss

Henryk Markoni
11 miesięcy temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Mufol

Tylko czyscioszka:)

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
5
0
Podziel się swoją opiniąx