R e k l a m a

14-latka chciała ukraść kosmetyki i napoje energetyczne ze sklepu w Lututowie

R e k l a m a

Pracownik ochrony ujął 14-latkę, która dopuściła się kradzieży kosmetyków i napojów energetycznych w jednym ze sklepów w Lututowie. Teraz nastolatka będzie odpowiadać za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich. Oprócz tego funkcjonariusze ujawnili czternastu nieletnich „zagrożonych demoralizacją”.

W czwartek, 9 listopada 2023 roku, wieruszowscy stróże prawa prowadzili działania pod hasłem „Nielat”. Policjanci zwracali uwagę na uczniów, którzy w trakcie lekcji przebywali poza terenem szkoły. Jak podkreślają funkcjonariusze, wagarowanie często wiąże się z zażywaniem przez osoby nieletnie alkoholu czy środków odurzających. Podczas takich „ucieczek” opuszczane są zajęcia w szkole, ale również prowadzi to do przestępczości wśród nieletnich. Zgodnie z prawem wagarowanie jest przejawem demoralizacji, co wiąże się ze skierowaniem sprawy do Sądu Rodzinnego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Mundurowi w trakcie prowadzonych działań sprawdzali sklepy pod kątem sprzedaży nieletnim alkoholu czy wyrobów tytoniowych. Często sprzedawcy sprzedają alkohol nieletnim, tym samym nie respektują obowiązujących przepisów, określonych w ustawie o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi – wskazuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. Jak dodaje, policjanci podczas działań ujawnili czternastu nieletnich zagrożonych demoralizacją. O ich zachowaniu powiadomieni zostaną opiekunowie oraz dyrektorzy szkół, do których uczęszczają.

Tego samego dnia przed godziną 11:00 funkcjonariusze otrzymali zgłoszenie o nastolatce, która dopuściła się kradzieży artykułów spożywczych i kosmetyków w jednym ze sklepów w Lututowie. Jak się okazało, sprawczynią tej kradzieży była 14-latka z powiatu sieradzkiego.

– Łupem nastolatki padły kosmetyki oraz napoje energetyzujące o łącznej wartości ponad 100 złotych. Nieletnia została ujęta przez pracownika ochrony podczas próby opuszczenia sklepu. W obecności interweniujących policjantów towar w nienaruszonym stanie trafił na półki sklepowe – informuje asp. Piotr Siemicki. 14-latka została przekazana prawnemu opiekunowi. Teraz mieszkanka powiatu sieradzkiego odpowie za swój czyn przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Sadi
8 miesięcy temu

Skoro nie masz dzieci to po co szczekasz do budy kundlu

Henryk Markoni
8 miesięcy temu

Dziewczynka Blacki zajumała dla Błażeja albo innego Maksymiliana. Patomadki myślą, że jak dziecku ulian dadzą na imie to będzie lepszsy niż Adam, czy Marysia. Podpowiadam, bo nie mam dzieci, więc się chętnie wypowiem. Jak znajdziesz w spodniach fluid to raczej nie nebulazizator Dżesiko.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx