R e k l a m a

Za nami ciekawy spacer po Wieluniu. Przewodnikiem był Stanisław Pioruński

R e k l a m a

Sporo uczestników, w tym goście spoza powiatu wieluńskiego, wzięło udział w spacerze po Wieluniu ze Stanisławem Pioruńskim.

Wspólny spacer po centrum miasta zorganizowano w niedzielę, 24 marca 2024 r. Poznawaniu ciekawostek związanych z Wieluniem sprzyjała wyjątkowa, prawie letnia pogoda.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Już po raz siódmy spotykaliśmy się, by poznawać Wieluń. Za każdym razem zapraszam innego przewodnika, by pokazać różne historie i wątki związane z naszą historią. Tym razem opowiadał Stanisław Pioruński, ekspert od spraw ziemi wieluńskiej i drewnianych kościółków typu wieluńskiego – informuje Marek Patyk z fundacji Młodzi Propagują Sztukę. Jak dodaje, nie jest łatwo w ciągu skromnych dwóch godzin przekazać wiedzę, którą można by przekazywać godzinami.

Grupa zebrała się przed pomnikiem papieża Jana Pawła II, a następnie odwiedziła ciekawe, zabytkowe obiekty, położone w centrum miasta – m.in. kościoły, ale nie tylko. Organizatorami spaceru byli fundacja Młodzi Propagują Sztukę oraz Towarzystwo Przyjaciół Wielunia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Pat44
17 dni temu

Niech dziadzia książkę napisze, to zerknę w wolnej chwili…

Koneser siatkówki
17 dni temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Pat44

Trochę szacunku

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
800obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx