R e k l a m a
R e k l a m a

19-latek uderzył w słup, 18-letnia pasażerka nie żyje. Tragiczny wypadek w Kłobucku

R e k l a m a

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło 16 czerwca 2024 r. w Kłobucku przy ulicy Staszica (droga wojewódzka nr 492). Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 19-letni kierowca mercedesa na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, po czym przejechał przez oś jezdni i uderzył w przydrożny słup. Niestety na skutek zdarzenia zginęła 18-letnia pasażerka samochodu.

Zgłoszenie w sprawie wypadku wpłynęło do służb ratunkowych w niedzielę, 16 czerwca, około godziny 3:25 nad ranem. Stróże prawa wstępnie ustalili, że 19-letni kierujący osobowym mercedesem, mieszkaniec powiatu kłobuckiego, jadąc w kierunku miejscowości Wręczyca Wielka, na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem, w konsekwencji czego przejechał przez oś jezdni i uderzył w przydrożny słup.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Na skutek zdarzenia śmierć na miejscu poniosła 18-letnia pasażerka samochodu, również mieszkanka powiatu kłobuckiego. Kierowca z obrażeniami ciała został zabrany do częstochowskiego szpitala. Stan trzeźwości kierowcy będzie ustalony na podstawie zleconego badania krwi – informuje policja w Kłobucku.

Na miejscu zdarzenia pracowali między innymi policjanci z kłobuckiej drogówki oraz technik kryminalistyki. Czynności były realizowane pod nadzorem częstochowskiego prokuratora. Na czas oględzin droga wojewódzka nr 492 była całkowicie zablokowana. Dokładne przyczyny i okoliczności tego tragicznego zdarzenia będą wyjaśniane w toczącym się postępowaniu. Kryminalni skorzystają między innymi z opinii biegłych z zakresu badania stanu technicznego pojazdów oraz rekonstrukcji wypadków drogowych.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx