R e k l a m a

Przekroczył prędkość, chciał przekupić policjantów. Teraz może trafić do więzienia

R e k l a m a

Mieszkaniec powiatu wieluńskiego w zamian za odstąpienie od czynności służbowych chciał wręczyć policjantom pieniądze w kwocie 100 złotych. 63-latek przekroczył prędkość w obszarze zabudowanym o 37 km/h. Mężczyzna odpowie teraz nie tylko za wykroczenie drogowe, ale także za przestępstwo korupcyjne, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.

W piątek, 14 czerwca 2024 roku, po godzinie 10:00 w miejscowości Kopanimy w gminie Lututów wieruszowscy funkcjonariusze zatrzymali do kontroli drogowej kierującego osobową toyotą. 63-latek poruszał się w obszarze zabudowanym z prędkością 87 km/h, czyli o 37 km/h więcej niż dopuszczalny limit 50 km/h.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Policjanci za popełnione wykroczenie nałożyli na mężczyznę mandat karny w wysokości 800 złotych i 9 punktów karnych. Mieszkaniec powiatu wieluńskiego próbował „załatwić sprawę” i wyciągnął z kieszeni dwa banknoty, proponując ich wręczenie w zamian za odstąpienie od czynności – informuje asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji. – Stróże prawa poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem, ale kierowca nie odpuszczał i nadal sugerował, aby funkcjonariusze wzięli od niego 100 złotych i „będzie po sprawie”.

Policjanci zatrzymali 63-latka, który jeszcze tego samego dnia przed prokuratorem usłyszał zarzut usiłowania wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi publicznemu w zamian za odstąpienie od czynności służbowych. Teraz mężczyzna poniesie odpowiedzialność nie tylko za wykroczenie drogowe, ale również za przestępstwo korupcyjne. Grozi mu nawet do 8 lat więzienia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Wielton
1 miesiąc temu

100zl 😂😂😂

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx