R e k l a m a

Ruszył nabór wniosków o stypendia pomostowe dla studentów z powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

Zarząd Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Wieluńskiego ogłasza nabór wniosków o rekomendacje organizacji lokalnej w programie Stypendia Pomostowe (segment II), realizowanym wspólnie z Fundacją Edukacyjną Przedsiębiorczości z Łodzi.

Wnioski wraz z załącznikami można składać od 9 lipca do 25 lipca 2024 roku, do godziny 12:00 w biurze Fundacji. W tegorocznej edycji Fundacja udzieli 2 rekomendacji, a roczne stypendium wynosi 10.000 zł.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Program jest organizowany z przeznaczeniem dla maturzystów, którzy ukończyli szkołę ponadpodstawową w 2024 r. (maturzyści lat ubiegłych, poprawiający maturę w roku 2024 będą dyskwalifikowani). Kandydaci do stypendium z w/w programu muszą spełniać łącznie następujące warunki:

  • Są absolwentami szkoły ponadpodstawowej funkcjonującej na terenie powiatu wieluńskiego i zamieszkują w powiecie wieluńskim.
  • Są mieszkańcami terenów wiejskich lub miast do 20 tys. mieszkańców, co potwierdzą zaświadczeniem z ewidencji ludności. Okres zameldowania nie może być krótszy niż 2 lata od daty ogłoszenia Programu na stronie www.stypendia-pomostowe.pl.
  • Muszą pochodzić z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 2.969,00 zł brutto, wyliczony z czerwca 2024 r.
  • Osiągnęli na egzaminie maturalnym liczbę punktów nie niższą niż 100, zgodnie z algorytmem. Odnośnik do algorytmu znajduje się stronie internetowej Fundacji.
  • Zostali przyjęci w roku akademickim 2024/2025 na I rok dziennych studiów I stopnia lub I rok dziennych jednolitych studiów magisterskich, realizowanych w polskich, publicznych uczelniach akademickich.

Więcej szczegółów (w tym regulamin wraz z załącznikami) można przeczytać na stronach internetowych www.fundacja.wielun.pl oraz www.stypendia-pomostowe.pl.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx