R e k l a m a

Trwa przebudowa DW 486 z Rudy do Krzeczowa. Kiedy koniec prac? ZDW odpowiada

R e k l a m a

Już od lutego 2023 roku trwa remont drogi wojewódzkiej nr 486 na odcinkach Ruda – Wierzchlas oraz Kraszkowice – Krzeczów. Co zostanie zrobione i kiedy inwestycja zostanie oddana do użytku?

Rozbudowa DW 486 to jedna z ważniejszych inwestycji drogowych w skali województwa łódzkiego. Trasa łącząca Wieluń z Działoszynem na odcinku z Rudy do Krzeczowa była już w bardzo złym stanie. Prace trwają tu od lutego 2023 roku, a zakres inwestycji obejmuje nie tylko remont nawierzchni drogi, ale także m.in. przebudowę 12 skrzyżowań, budowę nowego ronda w Wierzchlesie, jak również stworzenie 18 zatok autobusowych i chodnika.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Projekt zakłada też budowę i przebudowę systemu odwodnienia, utworzenie nowych zjazdów do posesji i kanału technologicznego. Na odcinkach, gdzie DW 486 przebiega przez teren zabudowany, położona zostanie tzw. cicha nawierzchnia, która ograniczy hałas.

Przebudowa DW 486. Rowerzyści się nie ucieszą

Wartość inwestycji pierwotnie miała wynieść 57 mln zł, ale – jak informuje nas Marcin Nowicki z Zarządu Dróg Wojewódzkich w Łodzi – po koniecznej waloryzacji koszt inwestycji wzrósł do 68 mln złotych. Przebudowa mogłaby ułatwić też życie rowerzystom, ale ostatecznie do tego nie dojdzie. Urząd Gminy Wierzchlas wnioskował do inwestora o zwiększenie zakresu prac o budowę ścieżki rowerowej, ale wniosek ten nie został uwzględniony.

– Niestety, umowa z wykonawcą była już podpisana i nie było takiej możliwości, tym bardziej, że decyzja środowiskowa nie obejmowała budowy ścieżki. Dodatkowo, zwiększenie zakresu wymagałoby znalezienia dodatkowych niemałych środków finansowych w budżecie województwa na to zadanie – wyjaśnia w rozmowie z INFO Wieluń Marcin Nowicki z ZDW.

Prace budowlane realizuje na zlecenie samorządu województwa firma Drog-Bud. Zakończenie robót planowane jest na 31 października 2024 roku. – Nie ma zmian co do terminu – zapewnia Marcin Nowicki. Można zatem spodziewać się, że spowodowane remontem utrudnienia dla kierowców potrwają jeszcze tylko do jesieni.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx