R e k l a m a

Samorząd województwa łódzkiego wspiera aktywnych seniorów. Za nami podsumowanie

R e k l a m a

Wiek to tylko liczba. Doskonale wiedzą o tym seniorzy z województwa łódzkiego. Biegają, pływają, tańczą, maszerują z kijkami nordic walking i uprawiają jogę. Wspiera ich w tym samorząd województwa.

Przez ostatni rok seniorzy mogli uczestniczyć w bezpłatnych zajęciach sportowych oraz seminariach na temat zdrowego trybu życia. Realizatorem projektu „Łódzkie dla seniorów Plus” była Łódzka Federacja Sportu na zlecenie Województwa Łódzkiego. W sobotę w Łodzi podsumowano ten program. W imieniu marszałek Joanny Skrzydlewskiej z seniorami spotkał się Artur Ostrowski, członek zarządu województwa łódzkiego oraz Piotr Bors, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Będę zabiegał o to, żeby takich projektów było jak najwięcej. Program ten nie tylko będzie kontynuowany, ale także poszerzany. Nowy zarząd województwa łódzkiego zadba o to, by seniorzy w naszym regionie czuli się jak najlepiej – podkreślał Artur Ostrowski, członek zarządu Województwa Łódzkiego.

Potwierdził to także Piotr Bors, wiceprzewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego. – Od lat jestem samorządowo i zawodowo związany z Łodzią. Programów dla seniorów jest w mieście bardzo dużo. Chcemy, by podobnie było w całym naszym województwie – mówił wiceprzewodniczący Bors.

Z zajęć dla seniorów bardzo zadowolony jest Bogdan Piekarski z Drzewicy. – Mam 77 lat, gram w speedballa, uczestniczę w zawodach i mistrzostwa. Jest to bardzo wciągające i polecam wszystkim seniorom, którzy chcą mieć zdrowie i ochotę do życia – mówił pan Bogdan.

Zbigniew Świercz, wiceprezes Łódzkiej Federacji Sportu wyliczył, że przez rok w programie wzięło udział 500 osób, a zajęcia odbywały się w 18 powiatach i gminach.

– Projekt jest bardzo ważny dla seniorów, bo daje im satysfakcję i zadowolenie oraz możliwość spotkania z innymi osobami. Jest sporo zabawy i humoru – podkreśla Maria Smolarska, instruktor projektu.

– Udało nam się wyciągnąć z domów osoby starsze z wielu wsi. Zgłaszają się także małżeństwa, by wspólnie i aktywnie spędzać czas – dodaje kolejna instruktor Maria Smolarska. – Ważne jest to, że zajęcia są bezpłatne, bo często starszych ludzi nie stać na taki wydatek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx