R e k l a m a

Wieluń: Dwóch niepełnoletnich chłopców miało problemy po wypiciu alkoholu

R e k l a m a

Czas wakacji to dla młodzieży okres większej swobody i wolności. W tym czasie policjanci szczególnie przypatrują się, w jaki sposób młodzi ludzie spędzają czas. 24 czerwca 2024 r. wieluńscy funkcjonariusze interweniowali wobec pijanych nastolatków. Obaj trafili do placówki medycznej.

W poniedziałek, 24 czerwca 2024 roku, około godziny 18:15 wieluńscy policjanci otrzymali zgłoszenie, że na osiedlu Wyszyńskiego w Wieluniu pijany nastolatek ma problemy z oddychaniem. Na miejscu mundurowi zastali zespół ratownictwa medycznego, który udzielał pomocy dwóm nastolatkom w wieku 16 i 17 lat, a także ich opiekunów.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Obaj chłopcy znajdowali się pod wpływem alkoholu, mieli problemy z utrzymaniem równowagi. Badanie alkomatem wykazało u każdego z nich blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie. Obaj trafili do szpitala – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji. Jak dodaje, teraz policjanci wyjaśniają, skąd nieletni mieli alkohol.

– Przypominamy, że zgodnie z kodeksem karnym, kto rozpija małoletniego, dostarczając mu napoju alkoholowego, ułatwiając jego spożycie lub nakłaniając go do spożycia takiego napoju, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.
Zgodnie z treścią ustawy o wspieraniu i resocjalizacji nieletnich m.in. picie alkoholu może świadczyć o demoralizacji nieletniego, dlatego również w tym przypadku materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego i nieletnich – podkreśla Katarzyna Grela.

Stróże prawa przypominają też rodzicom i opiekunom, że wakacje nie zwalniają z odpowiedzialności. – Dla wszystkich opiekunów powinien to być czas zwiększonej koncentracji na dziecku: jego zainteresowaniach jak i sposobie spędzania wolnego czasu – wskazuje asp. sztab. Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx