R e k l a m a

Wieluńscy policjanci byli w Mokrsku. Gościli też u siebie dzieci ze Świetlicy Środowiskowej

R e k l a m a

Wakacje to czas wytężonej pracy dla wieluńskich policjantów zajmujących się profilaktyką społeczną. Funkcjonariusze spotykają się zarówno z dorosłymi, jak i najmłodszymi mieszkańcami naszego regionu. Wszystko po, to aby promować szeroko rozumiane bezpieczeństwo – zwłaszcza w kontekście letniego wypoczynku.

W ostatnim czasie wieluńscy policjanci uczestniczyli w pikniku organizowanym przez Gminną Komisję Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Gminie Mokrsko. Tego rodzaju imprezy plenerowe są doskonałą okazją, aby rozmawiać z mieszkańcami naszego powiatu na tematy związane z bezpieczeństwem. Uczestnicy pikniku z zaciekawieniem odwiedzali przygotowany przez mundurowych namiot profilaktyczny, w którym znajdowało się stoisko z materiałami informacyjno-edukacyjnymi. Funkcjonariusze rozdawali ulotki z cennymi poradami, jak ustrzec się przed oszustami, czy włamywaczami.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– W rozmowach z mieszkańcami nie zabrakło tematyki dotyczącej bezpiecznego spędzania wolnego czasu wakacyjnego, zwłaszcza nad wodą. Mundurowi promowali aplikację „Moja Komenda” oraz „Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa”. W ramach stoiska profilaktycznego wśród dorosłych mieszkańców podnoszono również świadomość w zakresie rozpoznania zjawiska dotyczącego handlu ludźmi, na które narażone są szczególnie osoby planujące wyjazd za granicę w poszukiwaniu pracy – wyjaśnia asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej komendy.

Każdy, od malucha do seniora, mógł obejrzeć policyjny sprzęt i na chwilę wcielić się w rolę stróża prawa. Mundurowi zachęcali też starszych uczestników pikniku do wstąpienia w policyjne szeregi.

Z kolei 25 czerwca 2024 roku wieluńską jednostkę policji odwiedziły dzieci ze Świetlicy Środowiskowej w Wieluniu. Goście podczas wizyty mieli okazję z bliska przyjrzeć się pracy policjantów. W związku z rozpoczętymi wakacjami podczas rozmów poruszono kwestie dotyczące bezpieczeństwa.

– Przypomniano najmłodszym o przepisach ruchu drogowego, o zasadach bezpiecznego zachowania podczas zabaw na świeżym powietrzu i jak postępować podczas kontaktu z osobami nieznajomymi. Podczas spotkania dzieci mogły również wsiąść do radiowozu, sprawdzić jak działają kajdanki i zobaczyć elementy policyjnego umundurowania, z których funkcjonariusze korzystają podczas różnych zabezpieczeń – opisuje asp. sztab. Grela.

Zarówno podczas pikniku, jak i wizyty w komendzie, policjanci w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” przestrzegali przed korzystaniem z niestrzeżonych kąpielisk oraz skakaniem do nieznanej i niesprawdzonej wody. Zachęcali także do wzięcia udziału w konkursie „Artystyczny Przewodnik”.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx