R e k l a m a

Zaatakowali mężczyznę, zabrali mu pieniądze oraz kluczyki do bmw i uciekli

R e k l a m a

Działania mundurowych z Wielunia, Kluczborka i Olesna doprowadziły do zatrzymania trzech osób w wieku od 18 do 23 lat, podejrzanych o rozbój z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. Napastnicy zaatakowali 26-latka, a następnie skradli mu pieniądze i samochód należący do jego ojca. Do zdarzenia doszło na terenie gminy Biała.

24 czerwca 2024 roku około godziny 19:00 wieluńscy mundurowi zostali poinformowani o rozboju, do jakiego doszło na terenie gminy Biała. Na miejscu policjanci ustalili, że tego dnia zgłaszający przyjechał autem swojego ojca do znajomego. W domu kolegi, oprócz niego, przebywała znana mu 21-latka oraz mężczyzna, którego widział po raz pierwszy. W trakcie spotkania doszło pomiędzy nimi do utarczki słownej, a następnie cala trójka zrobiła się agresywna wobec 26-latka.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Najpierw żądali od niego pieniędzy oraz kluczyków do bmw, przy czym zastraszali go nożem i siekierą. Gdy 26-latek odmówił wydania kluczyków, mężczyźni zaczęli bić go pięściami po ciele, z kolei kobieta zadawała uderzenia plastikową rurką. 26-latek próbował uciec, jednak mu się to nie udało. Napastnicy zabrali mu pieniądze oraz kluczyki od pojazdu. Potem uciekli z miejsca zdarzenia skradzionym bmw. Wartość pojazdu oszacowano na 20 000 złotych – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Poszukiwaniem sprawców zajęli się stróże prawa. Dyżurny natychmiast zaangażował policyjne patrole, aby ich namierzyć, przekazał też komunikaty policjantom z ościennych komend. Jak się później okazało, sprawcy pojechali skradzionym samochodem na teren powiatu kluczborskiego. Tam w miejscowości Bogdańczowice nie zatrzymali się do kontroli drogowej, ignorując nadawane przez mundurowych sygnały.

– Policjanci natychmiast rozpoczęli za nimi pościg. Sprawcy porzucili samochód i kontynuowali dalej ucieczkę pieszo. Finalnie cala trójka została zatrzymana jeszcze tego samego dnia na terenie Kluczborka przez policjantów z Olesna – przekazuje asp. sztab. Grela. Jak dodaje, sprawcami okazali się być 18-letni mieszkaniec gminy Biała, 21-letnia mieszkanka Kutna oraz 23-latek z Wałbrzycha.

Zatrzymani zostali przekazani funkcjonariuszom z Wielunia, którzy umieścili ich w policyjnym areszcie. Cała trójka została już doprowadzona do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszała zarzut rozboju z użyciem niebezpiecznych przedmiotów. 23-latek dodatkowo odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej.

– Prokurator jeszcze dzisiaj skieruje wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie przestępczego trio. Zgodnie z kodeksem karnym, przestępstwo rozboju z użyciem niebezpiecznego przedmiotu zagrożone jest karą pozbawienia wolności do 20 lat – podsumowuje Katarzyna Grela.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx