R e k l a m a

Tragedia w Wieluniu. Znaleziono zwłoki mężczyzny, jest zarzut zabójstwa

R e k l a m a

Ciało 46-letniego mężczyzny odnaleziono przy ulicy Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Funkcjonariusze zatrzymali w tej sprawie dwóch mężczyzn w wieku 45 lat, którzy usłyszeli już zarzut zabójstwa. Prokurator skierował wniosek do sądu o tymczasowe aresztowanie obu zatrzymanych.

Do tragicznego zdarzenia doszło w minioną sobotę, 29 czerwca 2024 roku, przy ul. Polskiej Organizacji Wojskowej w Wieluniu. Z ustaleń policjantów wnika, że podczas kłótni, która wywiązała się pomiędzy trzema znajomymi, doszło do śmierci jednego z nich.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Wszyscy trzej wcześniej razem pili alkohol. Obecny na miejscu lekarz stwierdzili zgon 46-letniego mieszkańca Wielunia. Do sprawy policjanci zatrzymali dwóch 45-latków. Obaj znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Osadzeni zostali w policyjnym areszcie – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z wieluńskiej policji.

Na miejscu zdarzenia wieluńscy policjanci pod nadzorem prokuratora przeprowadzili czynności procesowe, m.in. przesłuchali świadków, w obecności lekarza biegłego przeprowadzili oględziny, a także zabezpieczyli ślady kryminalistyczne.

– Na podstawie dotychczas zgromadzonego materiału dowodowego prokurator przedstawił obu mężczyznom zarzut zabójstwa. Obaj byli już karani za przestępstwa przeciwko życiu i zdrowiu, w związku z czym zarzut dotyczył działania w warunkach recydywy w przypadku jednego z nich. Z kolei drugi 45-latek usłyszał zarzut w warunkach multirecydywy – przekazuje asp. sztab. Grela.

Zabójstwo jest przestępstwem zagrożonym karą nawet dożywotniego pozbawienia wolności. Prokurator skierował do sądu wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec obu zatrzymanych mężczyzn.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx