R e k l a m a

Narkotykowy proceder w Wieluniu. Mundurowi zatrzymali trzy osoby

R e k l a m a

Wieluńscy kryminalni zatrzymali trzech mężczyzn w związku z posiadaniem narkotyków. Dwóch z nich posiadało znaczne ilości środków odurzających i zostało tymczasowo aresztowanych na trzy miesiące.

27 czerwca 2024 roku wieluńscy funkcjonariusze specjalizujący się w zwalczaniu przestępczości narkotykowej podczas służby na terenie miasta zwrócili uwagę na mężczyznę stojącego przy jednym z budynków. Mężczyzna nerwowo się zachowywał, a stróże prawa postanowili sprawdzić, jaka jest tego przyczyna.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jak się okazało, powodem jego zdenerwowania był fakt, ze posiadał przy sobie środki odurzające. Funkcjonariusze podczas przeszukania zabezpieczyli przy nim dwa woreczki foliowe ze skrystalizowaną substancją o wadze ponad 65 gramów oraz jeden woreczek z suszem roślinnym o wadze 1,7 grama. Ponadto w miejscu zamieszkania dodatkowo zabezpieczono ponad 10 gramów suszu roślinnego – informuje asp. sztab. Katarzyna Grela z KPP w Wieluniu. Jak dodaje, wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że zabezpieczone substancje to mefedron i marihuana.

Podczas przeszukania u 38-latka pojawił się tam niespodziewanie jego 45-letni znajomy. Mężczyzna był zaskoczony wizytą policjantów i zachowywał się nerwowo. W tym przypadku również wyszło na jaw, że posiadał przy sobie niewielkie ilości narkotyków.

– Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i osadzeni w policyjnym areszcie. 45-latek usłyszał już zarzut posiadania zabronionych prawem substancji. Z kolei 38-latek został doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających oraz substancji psychotropowych, przy czym za swój czyn odpowie w warunkach recydywy, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwo – przekazuje Katarzyna Grela. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował 38-latka na trzy miesiące.

Kolejne zatrzymanie nastąpiło już dzień później

Już dzień później, 28 czerwca 2024 roku, stróże prawa, sprawdzając wcześniej uzyskane informacje, zabezpieczyli znaczne ilości narkotyków u 29-letniego mieszkańca Wielunia.

– W trakcie przeszukania w miejscu zamieszkania wytypowanego 29-letniego mieszkańca Wielunia zabezpieczyli ponad 47 gramów skrystalizowanej substancji oraz ponad 35 gramów suszu roślinnego. Wstępne badania narkotesterami potwierdziły, że zabezpieczone substancje to mefedron i marihuana – przekazuje asp. sztab. Katarzyna Grela.

29-latek został natychmiast zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Doprowadzono go do Prokuratury Rejonowej w Wieluniu, gdzie usłyszał zarzut posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Na wniosek prokuratora sąd tymczasowo aresztował mężczyznę na trzy miesiące. Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx