R e k l a m a

Śmiertelny wypadek w Działoszynie. Nie żyje rowerzysta, który wymusił pierwszeństwo

R e k l a m a

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło we wtorek, 2 lipca 2024 r. w Działoszynie. Rowerzysta uderzył w bok naczepy samochodu ciężarowego i poniósł śmierć na miejscu.

Zgłoszenie o wypadku, do którego doszło na ul. Częstochowskiej w Działoszynie, wpłynęło do służb ratunkowych 2 lipca 2024 roku około godziny 16:50. Skierowany na miejsce patrol policji wstępnie ustalił, że 78-letni rowerzysta, mieszkaniec Działoszyna, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie zachował należytej ostrożności i wymusił pierwszeństwo przejazdu przed prawidłowo jadącą ciężarówką z naczepą, którą kierował 49-letni mieszkaniec powiatu kłobuckiego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Kierujący ciężarówką w celu uniknięcia zderzenia z rowerzystą zjechał na przeciwległy pas ruchu, a następnie na chodnik. Pomimo tego rowerzysta uderzył w bok naczepy, od której odbił się i przewrócił na jezdnię. Na skutek poniesionych obrażeń rowerzysta śmierć poniósł na miejscu zdarzenia – informuje mł. asp. Wioletta Mielczarek z policji w Pajęcznie.

Jak informują mundurowi, kierujący ciężarówką trzeźwy. Na miejscu wypadku pracowały służby ratunkowe. Policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wykonali oględziny miejsca zdarzenia oraz pojazdów oraz zabezpieczyli ślady związane z wypadkiem.

– Pamiętajmy, że rowerzyści i piesi w konfrontacji z samochodem są praktycznie bezbronni. Dlatego prowadząc samochód, zwracajmy szczególną uwagę na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Chwila nieuwagi, roztargnienie czy łamanie przepisów ruchu drogowego mogą doprowadzić do tragedii. Policjanci apelują zarówno do kierowców, jak i do rowerzystów o ostrożność i wzajemny szacunek na drodze – podkreśla mł. asp. Mielczarek.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx