R e k l a m a

Łódzkie inspiruje kulinarnie. Rusza konkurs dożynkowy dla kół gospodyń wiejskich

R e k l a m a

„Mięsne specjały”, „Zupy z chałupy”, „Słodkie fantazje” i „Dziarskie jarskie” – to cztery kategorie konkursu kulinarnego dla kół gospodyń wiejskich, który zostanie rozstrzygnięty podczas tegorocznych Dożynek Województwa Łódzkiego w Spale. Organizatorzy czekają na zgłoszenia, a na zwycięskie koła czekają atrakcyjne nagrody.

Ogłoszono właśnie najsmaczniejszy konkurs tegorocznych dożynek wojewódzkich, czyli konkurs na dania i wypieki przygotowane w oparciu o tradycyjne i regionalne receptury. Mogą w nim wziąć udział wszystkie KGW z województwa łódzkiego, które będą obecne podczas tegorocznego wojewódzkiego święta plonów. Ideą konkursu jest propagowanie kuchni regionalnej.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Panie z KGW będą rywalizować w czterech kategoriach „smakowych”. Pierwsza to „Mięsne specjały”, w której oceniane będą wytrawne dania i potrawy przygotowane na bazie mięsa. Druga kategoria to „Zupy z chałupy”, gdzie organizatorzy czekają na propozycje zup i polewek ugotowanych w oparciu o przepisy babć, z domieszką współczesności i tradycji danej gminy czy powiatu. Trzecia kategoria jest dla łasuchów. To „Słodkie fantazje”, a oceniane będą desery i wypieki, także inspirowane naszym regionem, jego tradycjami i produktami. Ostatnia kategoria – „Dziarskie jarskie” – to oferta dla wegetarian, a gospodynie będą mogły pochwalić się zarówno potrawami wytrawnymi, jak i słodkimi.

Na koła, które swoimi daniami podbiją serca i podniebienia komisji konkursowej, czekają atrakcyjne nagrody.  W każdej kategorii organizatorzy nagrodzą trzy pierwsze miejsca. Za pierwsze jest 6 tys. zł (brutto), za drugie – 4 tys. zł, a za trzecie – 2 tys. zł. Będą również po trzy wyróżnienia w wysokości 1 tys. zł każde.

Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się 18 sierpnia, podczas dożynek w Spale, gdzie oprócz jury, potraw będą mogli skosztować uczestnicy święta plonów. Termin nadsyłania zgłoszeń do konkursu mija 31 lipca 2024 roku. W konkursie – łącznie we wszystkich czterech kategoriach – może uczestniczyć maksymalnie 100 KGW.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,770fanówPolub nas
813obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx