R e k l a m a

„Jabłuszko-cytrynka”. W akcji wzięło udział prawie 350 dzieci z powiatu wieluńskiego

R e k l a m a

342 dzieci z klas I-III z 15 szkół podstawowych z 10 gmin powiatu wieluńskiego wzięło udział w 15 akcjach terenowych realizowanych w ramach projektu „Jabłuszko-cytrynka edycja 2024”. Wydarzenia były realizowane od połowy września do końca listopada bieżącego roku.

Podczas każdej akcji „Jabłuszko-cytrynka” uczniowie brali udział w przeprowadzanej przez policję kontroli samochodów przejeżdżających w pobliżu szkoły, do której uczęszczają. Sprawdzana była prędkość, z jaką kierowcy poruszali się po drodze, ich trzeźwość oraz stan techniczny i wyposażenie pojazdu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Dzieci nagradzały jabłkiem oraz recytowały wierszyk lub śpiewały piosenkę tym kierowcom, którzy nie naruszyli przepisów ruchu drogowego, a stan techniczny ich pojazdu nie budził wątpliwości policjantów. Natomiast kierowcy, którzy te zasady złamali, otrzymywali do wypicia sok z cytryny i zostali pouczeni przez policję, ale nie dostali mandatu. Podczas każdej akcji policjanci przypominali również uczniom zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie po zmroku. Uczniowie otrzymali też atestowane odblaski.

Akcje w ramach projektu odbyły się w następujących miejscowościach (kolejność miejscowości wg. daty przeprowadzenia akcji): Łaszew, Mierzyce, Wydrzyn, Mokrsko, Gaszyn, Osjaków, Konopnica, Janów, Wierzchlas, Młynisko, Kurów, Biała, Skomlin, Ostrówek, Załęcze Małe.

Prezes zarządu fundacji „Bezpieczna Droga” w Wieluniu Elżbieta Łużak podkreśla, że akcje terenowe „Jabłuszko-cytrynka” organizowane są cyklicznie od 2004 roku. – Każda z takich akcji ma istotny wymiar edukacyjny zarówno dla kierowców, jak i uczniów, gdyż zwiększa ich świadomość, jak odpowiedzialnie i zgodnie z przepisami ruchu drogowego poruszać się po drodze. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie każdej z akcji tj. uczniom, nauczycielom i dyrektorom szkół podstawowych z powiatu wieluńskiego oraz funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Wieluniu – mówi Elżbieta Łużak. 

Organizatorem akcji była fundacja „Bezpieczna droga” w Wieluniu. Akcje były przeprowadzane we współpracy z Komendą Powiatową Policji w Wieluniu, a projekt był dofinansowany w ramach Lokalnego Programu Mikrograntów: Wieluńskie Mikrogranty 2024 ze środków budżetu Powiatu Wieluńskiego realizowanego przez Centrum OPUS.

Fundacja „Bezpieczna Droga” w Wieluniu od 2002 roku pomaga ofiarom wypadków i kolizji drogowych i promuje wszelkie działania sprzyjające zwiększeniu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,895fanówPolub nas
821obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx