R e k l a m a

Pękła pierwsza setka preferencyjnych pożyczek z funduszy europejskich w woj. łódzkim

R e k l a m a

Pożyczka za 1-2 procent dla przedsiębiorstw to jak prezent od Mikołaja. Nic dziwnego, że pierwszych sto takich pożyczek z funduszy europejskich zostało już rozdanych.

Pożyczka na inwestycje w małych i średnich przedsiębiorstwach to podstawowy produkt finansowy wdrażany przez Centrum Obsługi Przedsiębiorcy w Łodzi. Firmy mogą pożyczyć do 3 mln zł na zwiększenie zdolności produkcyjnych, wzmacnianie podstawowej działalności, przechodzenie na nowe rynki lub na nowe rozwiązania. W grudniu 2024 roku udzielona została setna pożyczka z tego projektu.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Czym charakteryzują się te kredyty?

  • oprocentowaniem w wysokości 1-2 proc.,
  • możliwością karencji do 12 miesięcy,
  • brakiem opłat i prowizji,
  • okresem spłaty do 7 lat.

O pożyczki starają się głównie mikro i mali przedsiębiorcy. Wnioskują zwykle o kilkaset tysięcy złotych, inwestując pieniądze w rozwój, nowe technologie, rzadziej próbę ekspansji na rynki zagraniczne. Po milionowe wsparcie sięgają więksi – firmy zatrudniające od kilkunastu pracowników w górę, czyli małe i średnie przedsiębiorstwa. W ten sposób rozdysponowanych zostało już 78 mln zł.

Pożyczek bezpośrednio udziela Łódzka Agencja Rozwoju Regionalnego oraz pięciu innych tzw. partnerów finansujących: Polska Fundacja Przedsiębiorczości, Krajowe Stowarzyszenie Wspierania Przedsiębiorczości, Fundacji Rozwoju Gminy Zelów, Stowarzyszenie Ostrowskie Centrum Wspierania Przedsiębiorczości oraz Lubelska Fundacja Rozwoju. Wszystkie mają swoje siedziby w województwie łódzkim.

Instrumenty te są dostępne również dla innych podmiotów, nie tylko przedsiębiorstw. Od grudnia 2024 r. można się o nie starać m.in. na termomodernizację budynków, gospodarkę o obiegu zamkniętym czy kulturę i turystykę, a w najbliższym czasie planowane jest uruchomienie pożyczek na odnawialne źródła energii. Mogą o nie występować spółdzielnie i wspólnoty mieszkaniowe, duże przedsiębiorstwa, a także jednostki samorządu terytorialnego. W tych przypadkach kwota pożyczki może być nawet wyższa.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,940fanówPolub nas
827obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx