Dwie osoby odniosły obrażenia w wyniku groźnego wypadku drogowego, do którego doszło w środowy wieczór w gminie Galewice. Na trasie Rybka – Ostrówek zderzyły się skoda octavia oraz motocykl marki Honda. Policja pod nadzorem prokuratora wyjaśnia okoliczności zdarzenia.
Do wypadku doszło 25 marca 2026 roku po godzinie 18:00 w miejscowości Przybyłów. Ze wstępnych ustaleń wynika, że przyczyną było wymuszenie pierwszeństwa przejazdu.
Oficjalny komunikat policji
– Jak ustalono, 59-letni kierujący osobową skodą, wyjeżdżając z drogi podporządkowanej, zderzył się z jadącym motocyklem. W wyniku wypadku obrażeń ciała doznał 31-letni kierujący jednośladem oraz jego 40-letnia pasażerka. Badanie stanu trzeźwości wykazało, że uczestnicy byli trzeźwi. Wszyscy biorący udział w zdarzeniu to mieszkańcy powiatu wieruszowskiego – relacjonuje st. asp. Piotr Siemicki z wieruszowskiej policji.
Działania służb na miejscu
Na miejscu wypadku pracowali policjanci wraz z technikiem kryminalistyki. Funkcjonariusze zabezpieczyli ślady oraz wykonali czynności procesowe, które pomogą w dokładnym odtworzeniu przebiegu zdarzenia. 59-letniemu kierowcy Skody nic się nie stało.
Przestroga dla kierowców i motocyklistów
Policja przypomina, że nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu to jedna z najczęstszych przyczyn wypadków, które dla motocyklistów kończą się tragicznie.
Najważniejsze zasady bezpieczeństwa:
- Zawsze upewnij się, czy włączanie się do ruchu nie stworzy zagrożenia.
- Zachowaj szczególną ostrożność przy wyjeżdżaniu z dróg podporządkowanych i posesji.
- Pamiętaj, że sylwetka motocykla jest mniejsza i trudniejsza do dostrzeżenia.
- Motocyklistom zaleca się stosowanie elementów odblaskowych oraz pełnego wyposażenia ochronnego.
Śledczy z wieruszowskiej komendy pod nadzorem prokuratora będą wyjaśniać dokładne okoliczności tego wypadku.



Nie dzwońcie do niego to zwykły naciągacz i oszust którym powinna zainteresować się Wieluńska policja jak ci nie wstyd naciagaczu
sprawca pewnie skoro pisze żeby nie dzwonić
Tak to ja 🤣🤣🤣 szybko zniknęło to ogłoszenie trochę dziwne i ten nr co boi się odebrać