R e k l a m a

Koronawirus: od soboty nowe obostrzenia w czerwonych strefach

R e k l a m a

Podczas zorganizowanej w czwartek konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki przedstawił nowe obostrzenia w czerwonych i żółtych strefach, które wejdą w życie od soboty 17 października.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Zarówno w żółtych, jak i w czerwonych strefach działalność lokali gastronomicznych będzie ograniczona do godzin 6-21, a w transporcie publicznym będzie mogło być zajętych nie więcej, niż 50% miejsc siedzących lub 30% wszystkich miejsc.

Ponadto nowe obostrzenia dotyczyć będą wesel i imprez okolicznościowych (w żółtej strefie do 20 osób, w czerwonej zakaz), uroczystości religijnych (w żółtej strefie 1 osoba na 4mkw, w czerwonej 1 osoba na 7mkw) oraz zgromadzeń publicznych (strefa żółta – do 25 osób, czerwona – do 10 osób).

W żółtych strefach od następnego tygodnia uczniów szkół ponadpodstawowych i uczelni wyższych czeka nauczanie hybrydowe, zaś w czerwonych strefach – nauczanie zdalne. Uczniowie szkół podstawowych nadal będą chodzili do szkół w trybie stacjonarnym. Poza tym w całym kraju wprowadzono zakaz uczestnictwa publiczności w wydarzeniach sportowych, do 25% udziału publiczności w wydarzeniach kulturalnych i zawieszenie działalności basenów, aquaparków i siłowni.

Przypomnijmy, że w naszym regionie do czerwonej strefy należą powiaty wieluński i oleski, a od najbliższej soboty dołączy do nich powiat pajęczański.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx