R e k l a m a

Potrącenie pieszego na ul. Częstochowskiej w Wieluniu

R e k l a m a

Jak informuje wieluńska Komenda Powiatowa Policji, policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 16 października na ul. Częstochowskiej. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 46-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy renault kierowany przez 54-latka. Niestety pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca renault był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

Wieluńscy mundurowi przypominają, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają jednak do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz warto pamiętać o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,774fanówPolub nas
778obserwującychObserwuj
6obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx