R e k l a m a

Potrącenie pieszego na ul. Częstochowskiej w Wieluniu

R e k l a m a

Jak informuje wieluńska Komenda Powiatowa Policji, policjanci pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Wieluniu wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 16 października na ul. Częstochowskiej. W wyniku zdarzenia pieszy zginął na miejscu.

Jak wynika ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia, 46-letni mieszkaniec powiatu wieluńskiego przechodząc przez jezdnię poza przejściem dla pieszych został potrącony przez samochód ciężarowy renault kierowany przez 54-latka. Niestety pieszy poniósł śmierć na miejscu. Kierowca renault był trzeźwy. Pod nadzorem prokuratora policjanci ustalają okoliczności tego wypadku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Wieluńscy mundurowi przypominają, że piesi niezależnie od wieku poruszający się po drodze po zmierzchu poza obszarem zabudowanym, są obowiązani używać elementów odblaskowych w sposób widoczny dla innych uczestników ruchu. Policjanci zachęcają jednak do noszenia elementów odblaskowych o każdej porze dnia, także w terenie zabudowanym. Co prawda przepisy ruch drogowego nie nakładają obowiązku używania kamizelek i elementów odblaskowych na pieszych, rowerzystów i motocyklistów i motorowerzystów na terenie zabudowanym lecz warto pamiętać o tym, że w dużym stopniu poprawiają one widoczność. Dają kierowcom cenny czas na podjęcie prawidłowej reakcji – często ratującej zdrowie i życie.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx