R e k l a m a

Rolnicy protestowali w Wieluniu przeciwko „Piątce dla zwierząt” [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Dziś już od samego rana trwał w Wieluniu protest rolników, którzy sprzeciwiają się ustawie procedowanej przez Rząd, tzw. „Piątce dla zwierząt”. Kulminacyjny moment protestu nastąpił o godz. 12:00 na placu Legionów.

Rolnicy jeździli traktorami z niewielką prędkością po ulicach miasta, tym samym spowalniając ruch. Na ich pojazdach można było dostrzec polskie flagi i transparenty, takie jak „Bez polskiej żywności nie ma suwerenności”, czy „PiS zdrajca polskiej wsi”.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dzisiaj przyjechaliśmy tutaj do posła Pawła Rychlika – mówiła członkini Izby Rolniczej Powiatu Wieluńskiego, Jolanta Mitka. – Już go prosiliśmy, a dzisiaj żądamy, aby jego partia i Rząd zaprzestali pracy nad ustawą „Piątka dla zwierząt”. Żądamy na czas pandemii wstrzymania tych prac i odrzucenia ustawy w całości. Natomiast po okresie pandemii chcemy, żeby rolnicze organizacje miały wpływ na tworzenie tej ustawy.

Jak podkreślała Jolanta Mitka, protestujący wolą swobodę w prowadzeniu ich działalności, zamiast planowanych przez Rząd rekompensat.

– Dajcie żyć rolnikom i nie dawajcie nam jałmużny, bo my nie chcemy jałmużny. Chcemy pracować w swoich gospodarstwach dla swoich rodzin i dla dobra naszego kraju. Jak powiedział śp. Andrzej Lepper: „wy nam nie musicie nic dawać, wy nam tylko nie zabierajcie i nie przeszkadzajcie pracować w naszych gospodarstwach”. Dzisiaj jest to tylko ostrzeżenie, ale jak się nie opamiętacie, przejdziemy do bardziej drastycznych środków protestu – przestrzegała Jolanta Mitka.

Uczestników protestu wspierał Krzysztof Wróbel, przewodniczący Izby Rolniczej Powiatu Wieluńskiego.

– Izba Rolnicza włącza się w te wszystkie protesty. Protestowaliśmy również w Warszawie. Krajowa Rada Izb Rolniczych była reprezentowana przez wszystkie izby rolnicze z 16 województw. I tak samo teraz powtarzamy ten protest, żeby odnieść jakiś skutek. My nie zgadzamy się z tą ustawą jako nasza Izba Rolnicza Powiatu Wieluńskiego – podkreślał Krzysztof Wróbel.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
Gość
3 lat temu

Dostawają dopłaty, 500+,jeszcze mało? Bardzo dobrze, najwyższy czas, żeby chronić zwierzęta! Za dużo w tyłkach mają, ile było materiałów jak trajtują zwierzęta, tylko w tym jednym się z PiS zgadzam, ciekawe czy tak wyjdą na ulicę, żeby protestować przeciw zakazowi aborcji? Ale lepiej się steruję maniakami religijnymi i prostymi ludźmi!

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx