R e k l a m a

Wyniki budżetu obywatelskiego woj. łódzkiego. W powiecie wieluńskim wygrał projekt związany z miodem

R e k l a m a

Urząd Marszałkowski w Łodzi ogłosił wyniki głosowania na zadania, które mają zostać zrealizowane w ramach przyszłorocznego budżetu obywatelskiego.

Budżet podzielono na oddzielne pule środków do wykorzystania w poszczególnych powiatach oraz pulę wojewódzką. W ramach tej ostatniej najwyższe miejsce spośród zadań dotyczących powiatu wieluńskiego zajął szacowany na 390 tys. zł projekt „Bezpieczny pieszy. Aktywne przejścia na drogach wojewódzkich w gminie Wieluń”. Niestety w tym przypadku 1066 głosów oddanych na projekt nie wystarczyło do uzyskania dofinansowania, co oznacza, że pula wojewódzka została w całości rozdysponowana na zadania realizowane poza powiatem wieluńskim.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Z kolei w ramach puli środków na zadania realizowane na terenie powiatu wieluńskiego zwyciężyło zadanie „Pszczoły i miód Made in Wieluń” (597 głosów), na drugim miejscu znalazł się projekt „Wieluński folklor” (276 głosów), zaś na trzecim – „Rodzina w sieci” (189 głosów). Koszt każdego z tych trzech projektów wynosi po 40 tys. zł i zostanie sfinansowany z przyszłorocznego budżetu obywatelskiego województwa.

„Pszczoły i miód Made in Wieluń” – o co chodzi w tym projekcie?

– „Pszczoły i miód Made in Wieluń” to projekt edukacyjny, którego myślą przewodnią jest zwiększenie świadomości na temat roli pszczół w środowisku naturalnym, znaczenia miodu w życiu człowieka oraz promocja pszczelarstwa jako tradycyjnej formy gospodarowania na obszarach wiejskich, stanowiącej gwarancję zachowania równowagi pomiędzy środowiskiem przyrodniczym a skutkami działalności człowieka – mówi Karol Tomczyk, autor projektu. I dodaje, że chodzi też o ukazanie pszczelarskiej tradycji ziemi wieluńskiej.

– W ramach projektu pszczelarze przeprowadzoną warsztaty z pszczelarstwa. Powstanie również wydawnictwo promujące miód oraz pszczelarstwo na ziemi wieluńskiej – zapowiada Karol Tomczyk i gorąco dziękuje wszystkim głosującym, dzięki którym zadanie uzyskało finansowanie z budżetu obywatelskiego.

– Dziękujemy za każdy głos oddany na „pszczółki”. Jesteście kochani! Dziękujemy wszystkim, którzy wiedzą, jak ważne są pszczoły, wszystkim, którzy uwielbiają miodek – „małe Conieco”, wszystkim, dla których pszczelarstwo to metafizyka, pasja, wielopokoleniowa tradycja – podsumowuje Tomczyk.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,688fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx