R e k l a m a

Setki osób protestowały w Wieluniu przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Mieszkańcy regionu zgromadzili się licznie w niedzielę o godz. 19:00 na placu Legionów, aby zaprotestować przeciwko wyrokowi TK w sprawie aborcji eugenicznej. Tłum protestujących przemaszerował ulicami miasta.

Przypomnijmy: Trybunał Konstytucyjny wydał decyzję, w której uznał przerywanie ciąży w przypadku ciężkiego uszkodzenia płodu za niezgodne z Konstytucją. Dziś wieczorem (w niedzielę, 25 października) wielunianie przeszli ulicami miasta, by wyrazić swój sprzeciw w tej sprawie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Przyszłam tutaj, żeby zawalczyć o prawa kobiet. Możemy mieć różne zdania na temat aborcji, ale nie zgadzam się na to, żeby ktoś decydował za mnie, że mam urodzić dziecko, które z powodu ciężkich wad wkrótce po urodzeniu umrze w męczarniach – mówiła w rozmowie z nami jedna z uczestniczek protestu.

Szczególnie mocno „oberwało się” od protestujących wieluńskiemu posłowi PiS, Pawłowi Rychlikowi. Uczestnicy manifestacji przeszli z placu Legionów na osiedle Stare Sady, gdzie Paweł Rychlik miał rzekomo kupić mieszkanie. Po krótkim postoju pod jednym z bloków protestujący przeszli do centrum miasta, również pod mieszkanie posła, by zapalić znicze pod bramą wejściową do budynku oraz wykrzyczeć swoje postulaty.

Zachęcamy do obejrzenia obszernej galerii zdjęć z wydarzenia.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a