R e k l a m a

Dzisiaj znowu protest przejdzie ulicami Wielunia. Start o 19:00

R e k l a m a

Mieszkańcy zrzeszeni wokół inicjatywy Wieluński Strajk Kobiet wciąż mocno protestują przeciwko wyrokowi Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej. Dzisiaj (sobota) ulicami Wielunia znów przejdzie marsz.

– Walka o nasze prawa trwa! Nie oddamy ich łatwo, co więcej – zamierzamy je zatrzymać – piszą organizatorzy na stronie wydarzenia na Facebooku.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Start protestu zaplanowano na placu Legionów o godzinie 19:00. Później uczestnicy wydarzenia udadzą się w przemarsz ulicami miasta. Planowana trasa marszu to: Plac Legionów – Augustiańska – Zamenhofa – Mokra – Sucharskiego – Młodzieżowa – Wojska Polskiego – Kaliska – Narutowicza – Królewska – Krakowskie Przedmieście – 18 stycznia – Popiełuszki – POW – Targowa – Barycz – Plac Legionów

– Protestujemy, ponieważ nie godzimy się na naruszanie przez władze podstawowych praw człowieka – mówi uczestniczka protestów, Michalina Kuśmierek. – Walczymy w imię wolności – wolnego wyboru, wolnej Polki. Jest to nasz jedyny postulat, którego będziemy bronić jak lwice. Nie godzimy się na decydowanie „o nas bez nas” i zamierzamy mówić o tym tak długo i tak głośno aż obecna władza nas usłyszy. Każdego dnia możemy być dumne z siebie za tę odwagę, siłę, solidarność, wytrwałość w dążeniu do celu.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
Inline Feedbacks
View all comments
internauta40
3 lat temu

Tym paniom przeszkadza bycie inkubatorami dla swoich dzieci,… ale nie mają nic przeciwko by stać się trumnami dla nich. Piąte – Nie zabijaj.

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
1
0
Podziel się swoją opiniąx