R e k l a m a

Wieluń: znowu tłumy osób przeszły ulicami w proteście przeciwko decyzji TK [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

To już drugi tak duży protest w Wieluniu w ostatnich dniach. Mowa o sobotnim wydarzeniu, które zgromadziło setki przeciwników decyzji Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

Protest rozpoczął się na placu Legionów, a później uczestnicy wydarzenia przemaszerowali wspólnie ulicami miasta, by na koniec powrócić do miejsca startowego.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

W trakcie marszu protestujący skandowali takie hasła, jak: „myślę, czuję, decyduję”, czy też „cała Polska śpiewa z nami, nie wygracie z kobietami”. Nie zabrakło również wyzwisk w kierunku partii rządzącej. Pozytywne nastroje budzili z kolei policjanci, którym protestujący kilkakrotnie dziękowali za ich pracę.

Uczestnicy przemarszu byli często pozdrawiani przez mieszkańców podchodzących do okien, wychodzących na balkony, a także obserwujących manifestację z chodników i skwerów. Około 21:00 protest dotarł ponownie na plac Legionów, gdzie wydarzenie zakończyła krótka zabawa taneczna z DJ-ką.

– Protestujemy, ponieważ nie godzimy się na naruszanie przez władze podstawowych praw człowieka – mówiła nam przed rozpoczęciem manifestacji uczestniczka protestów, Michalina Kuśmierek. – Walczymy w imię wolności – wolnego wyboru, wolnej Polki. Jest to nasz jedyny postulat, którego będziemy bronić jak lwice.

Na naszej stronie INFO Wieluń na Facebooku prowadziliśmy transmisje na żywo z dzisiejszej manifestacji. Możecie je zobaczyć tutaj.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
2 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Janusz
3 lat temu

widać kobiety nie mają co robić w domu, wyszły na ulice bo w końcu potrzebowały się poczuć ważne i potrzebne. A chłopu piwo podać z laczkami do kanapy a nie łazić i krzyczeć o macicy

satyr
3 lat temu
Odpowiedź na komentarz użytkownika  Janusz

prawdziwy Janusz…

R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
2
0
Podziel się swoją opiniąx