R e k l a m a

Żołnierze WOT przechodzą szkolenia, aby pomagać w walce z koronawirusem

R e k l a m a

Piątek 30 października był pierwszym dniem w dotychczasowej historii Wojsk Obrony Terytorialnej, kiedy wszyscy żołnierze tej formacji otrzymali wezwania do stawiennictwa w swoich jednostkach.

Powodem wezwania była konieczność odbycia szkoleń przez jak największy stan osobowy oraz zaplanowanie działań w ramach operacji Trwała Odporność do końca 2020 roku. Zgodnie z wytycznymi Dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej ze stawiennictwa zostali zwolnieni żołnierze zatrudnieni w służbie zdrowia, komunikacji miejskiej, transporcie międzynarodowym oraz druhowie OSP zaangażowani w działania przeciwkryzysowe oraz ci, którzy już te zadania wykonują.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej, którzy stawili się w ten weekend w swoich jednostkach do późnych godzin popołudniowych 1 listopada uczestniczyli w szkoleniach przeciwkryzysowych: medycznych, przeciwepidemicznych, a także z topografii wojskowej, mających na celu przygotowanie ich do realizacji zadań w dłuższej perspektywie czasowej. Przy tej okazji przeglądowi został poddany sprzęt medyczny będący na wyposażeniu żołnierzy – informuje Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Już w poniedziałek 2 listopada w 91 batalionie lekkiej piechoty w Zgierzu rozpoczyna się kolejny kurs dla łódzkich Terytorialsów – Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy i pobierania materiału biologicznego na obecność koronawirusa. Po ukończeniu kursów wojskowi mają w jeszcze większym stopniu odciążyć kadrę medyczną, tak aby mogła zająć się udzielaniem pomocy chorym pacjentom, także w powstających szpitalach tymczasowych.

Warto dodać, że obecnie WOT dysponuje 2159 żołnierzami przeszkolonymi na poziomie kompetencji KPP oraz posiada ponad 500 żołnierzy przeszkolonych z pobierania wymazów.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,753fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx