R e k l a m a

Premier Morawiecki ogłosił nowe obostrzenia. Dotyczą m.in. handlu, kultury i edukacji

R e k l a m a

Od najbliższej soboty (7 listopada) mają obowiązywać nowe, bardziej drastyczne obostrzenia w życiu społeczno-gospodarczym związane z pandemią koronawirusa. Poinformował o nich dzisiaj szef rządu, Mateusz Morawiecki.

– Dzisiaj zdaje się, że właśnie listopad będzie tym najtrudniejszym miesiącem w czasie pandemii. Przed nami arcytrudny czas – zapowiedział premier Morawiecki. I przedstawił szczegóły wprowadzonych zmian:

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą
  • Rozszerzenie nauczania zdalnego również na klasy 1-3 szkoły podstawowej i przedłużenie okresu nauki zdalnej dla uczniów od 4 klasy do 29 listopada.
  • Dodatkowy bon na zakup akcesoriów do pracy zdalnej dla nauczycieli – 500 zł.
  • Wszystkie placówki kultury, tj. teatry, kina, muzea, teatry, galerie oraz wszystkie instytucje, które świadczą usługi kulturalne będą tymczasowo zamknięte.
  • Obiekty hotelarskie będą dostępne tylko dla osób podróżujących w celach służbowych.
  • Handel – w sklepach o powierzchni do 100 m2 będzie mogła przebywać 1 os. / 10m2, a w sklepach pow. 100m2 pozostaje limit 1 os. / 15m2. Sklepy w galeriach handlowych będą zamknięte z wyjątkiem spożywczych, aptek, drogerii oraz punktów usługowych.

Premier podczas swojego wystąpienia zaapelował też o odpowiedzialne postępowanie, nie wychodzenie z domu bez potrzeby oraz przeniesienie protestów do Internetu. Zwrócił się też z kolejnym apelem do pracodawców o zorganizowanie pracy zdalnej w zakładach pracy.

Przypomnijmy, że dzisiaj w Polsce odnotowano kolejny rekord zakażeń koronawirusem – 24 692 nowe przypadki. W ciągu ostatniej doby zmarły w Polsce 373 zakażone osoby.

Szczegóły nowych obostrzeń na planszy poniżej:

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,558fanówPolub nas
802obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx