R e k l a m a

Dwie kolejne ulice w gminie Wieluń do remontu. Znamy szczegóły

R e k l a m a

Ulica Szpitalna w Wieluniu i Strażacka w Gaszynie to drogi, które w najbliższym czasie mają doczekać się remontu. Oba przetargi są już na ostatniej prostej.

Dobre wiadomości dla pieszych i kierowców. Wieluński magistrat otworzył oferty złożone w przetargach na przebudowę ulic Szpitalnej w Wieluniu i Strażackiej w Gaszynie. Przetargi na oba zadania cieszyły się dużym zainteresowaniem wykonawców, co może zaowocować oszczędnościami po stronie inwestora.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Szpitalna z nową nawierzchnią, zatoką autobusową i dofinansowaniem od powiatu

W przypadku ulicy Szpitalnej wymianie ma ulec zniszczona nawierzchnia jezdni oraz chodnik po północnej stronie. Z kolei na przystanku komunikacji miejskiej w kierunku ulicy Joanny Żubr ma pojawić się zatoka z nawierzchnią z kostki kamiennej. Chodnik po stronie południowej (tj. od strony szpitala) niedawno był remontowany, więc zostanie zachowany. Termin wykonania prac ustalono na 30.07.2021r.

Miasto planowało przeznaczyć na remont ul. Szpitalnej 731 403,35 zł brutto, ale wszystkie oferty złożone przez wykonawców opiewają na niższe kwoty – najtańsza na nieco ponad 571 tys. zł, a najdroższa na niemal 694 tys. zł (szczegóły poniżej). Szykują się więc spore oszczędności, a ponadto część kosztów remontu ma wziąć na siebie powiat, od którego gmina przejęła ulicę Szpitalną w ubiegłym roku.

– Wicestarosta wraz z kilkoma przedstawicielami starostwa zadeklarował wkład finansowy powiatu w wysokości minimum 50%, tak jak dla innych dróg przejętych przez gminę od powiatu, na które dokumentacja została wykonana przed ich przejęciem – wyjaśnia Radosław Urbaniak z Urzędu Miasta i Gminy Wieluń. I dodaje, że chodzi w tym przypadku o ulice Krakowskie Przedmieście i POW, których przebudowa również ma zostać wsparta ze środków Starostwa Powiatowego.

Strażacka w Gaszynie też do remontu

Nowe oblicze ma zyskać również Strażacka – jedna z kluczowych ulic w Gaszynie, łącząca drogę powiatową biegnącą z Wielunia w kierunku Mokrska z DK 45. W przypadku Strażackiej mieszkańcy mogą spodziewać się wymiany asfaltu oraz nowego chodnika po jednej stronie drogi. Planowany termin realizacji to 31.03.2022r. To zadanie będzie finansowane w 100% przez gminę Wieluń.

W przypadku tego zadania również najpewniej uda się oszczędzić parę groszy w stosunku do spodziewanych wydatków. Magistrat przewidział na remont Strażackiej kwotę 1 782 179,62 zł brutto, zaś wykonawcy zaproponowali stawki dużo niższe – od niecałych 1,1 mln zł do niemal 1,5 mln zł w przypadku najdroższej oferty. Szczegóły ofert przedstawiamy poniżej.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,556fanówPolub nas
799obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx