R e k l a m a

DK 45 na odcinku Czarnożyły – Złoczew będzie rozbudowana

R e k l a m a

Minister Infrastruktury zatwierdził Program inwestycji dla rozbudowy drogi krajowej nr 45 na odcinku Czarnożyły – Złoczew. Realizację robót budowlanych przewidziano na lata 2024–2025.

– Skierowany do modernizacji odcinek drogi krajowej nr 45 stanowi ważne połączenie pomiędzy Wieluniem a drogą ekspresową S8. Inwestycja przyczyni się przede wszystkim do poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego, poprawy komfortu jazdy oraz rozwoju gospodarczego gmin na terenie powiatu wieluńskiego – przekonuje minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Podpisanie Programu inwestycji umożliwia rozpoczęcie prac przygotowawczych do przebudowy DK45 do standardu drogi klasy GP (głównej ruchu przyspieszonego), w ramach których do 2022 roku planowane jest uzyskanie decyzji środowiskowej.
 
Nośność na odcinku DK45 o długości 11,6 km zostanie podniesiona do 11,5 t. Inwestycja obejmie budowę ciągów pieszych i rowerowych oraz powiązanie z istniejącymi ciągami, a także budowę i przebudowę zatok autobusowych, wyznaczenie przejść dla pieszych, przebudowę przepustów, rozbiórkę i budowę nowego mostu w Oleśnicy, przebudowę skrzyżowań i budowę kanałów technologicznych oraz usprawnienie systemu odwodnienia.

Projekt jest komplementarny ze skierowaną do realizacji obwodnicą Wielunia, która ma być realizowana w ramach Programu budowy 100 obwodnic w latach 2020-2030.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx