R e k l a m a

Pilne: W wieluńskim szpitalu powstanie oddział dla chorych na COVID-19

R e k l a m a

Od jutra w wieluńskim szpitalu będzie działać specjalny oddział dla pacjentów z COVID-19. Przygotowanych zostało 25 miejsc.

Jak poinformował dzisiaj wicestarosta wieluński Krzysztof Dziuba, dziś do wieczora trwały jeszcze prace mające na celu dostosowanie pomieszczeń i śluz.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Dziękuję dyrekcji, personelowi medycznemu i wszystkim pracownikom zaangażowanym w utworzenie oddziału. Przygotowanych zostało 25 miejsc, na wszystkich możliwa jest tlenoterapia, a 8 wyposażonych jest w respiratory. Gorące podziękowania dla lekarzy i pielęgniarek, którzy zgłosili się do pracy na oddziale – napisał Krzysztof Dziuba w komunikacie zamieszczonym w mediach społecznościowych. Podziękował również za wsparcie wojewodzie łódzkiemu, Wojewódzkiemu Centrum Zarządzania Kryzysowego Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego oraz Agencji Rezerw Materiałowych.

Łóżka dla powstającego oddziału również od WOŚP

Wieluń znalazł się również wśród 80 miast, które dostaną łóżka dla chorych na COVID-19 od Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Fundacja kupiła ostatnio 1279 takich łóżek i większość z nich ma rozdysponować w ciągu najbliższych kilku dni.

– Z początkiem listopada Jurek Owsiak wystąpił z prośbą do szpitali, aby łóżka zakupione przez Fundację WOŚP na oddziały geriatryczne i psychiatrii dziecięcej nie były przekształcane w łóżka dla pacjentów z COVID-19. Zapewnił jednak, że Fundacja zajmie się zakupem tak bardzo potrzebnych podczas wzrostu zachorowań na koronawirusa łóżek. Dlatego po szybkim kontakcie z firmami już wczoraj (5 listopada 2020) do szpitali trafiły pierwsze łóżka – czytamy w komunikacie WOŚP.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,694fanówPolub nas
805obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx