R e k l a m a

Pandemia przybiera na sile. W Łodzi powstaje szpital tymczasowy [ZDJĘCIA]

R e k l a m a

Przy al. Politechniki w hali Expo w Łodzi powstaje szpital tymczasowy dla chorych na COVID-19. Znajdzie się w nim od 250 do 275 łóżek, w tym 100 respiratorowych.

Jak czytamy w komunikacie Łódzkiego Urzędu Wojewódzkiego, szpital może być podzielony na trzy duże części i zostanie oddany do użytku poszczególnymi segmentami. Obiekt będzie gotowy do funkcjonowania najpóźniej do końca listopada.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Koszt adaptacji przestrzeni, nie wliczając kosztów sprzętu, który w dużej mierze będzie pochodził z Agencji Rezerw Materiałowych, to ponad 7 mln zł. Za koordynację z punktu widzenia medycznego będzie odpowiadał szpital im. Biegańskiego w Łodzi. Obecnie w hali Expo trwają szybko postępujące prace adaptacyjne.

– Prosimy o zgłaszanie się m.in. lekarzy, pielęgniarek czy innych osób chętnych do pracy w szpitalu. Obecnie największe zainteresowanie pomocą wykazali studenci Uniwersytetu Medycznego w Łodzi, za co bardzo im dziękujemy. Został także uruchomiony specjalny numer telefonu – 539 145 915 – pod którym kadra medyczna może zgłaszać chęć podjęcia pracy przy chorych na COVID-19 – informuje Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi.

fot. Łódzki Urząd Wojewódzki w Łodzi

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,648fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx