R e k l a m a

Koronawirus – raport epidemiczny (09.11.2020). W powiecie wieluńskim tylko 6 nowych przypadków

R e k l a m a

Z dzisiejszego raportu epidemicznego wynika, że w województwie łódzkim wykryto w ciągu ostatniej doby 1272 nowe zakażenia koronawirusem. W powiecie wieluńskim – zaledwie 6.

W ciągu ostatniej doby w województwie zmarło 8 osób zakażonych SARS-CoV-2. Żadna z nich nie pochodziła z powiatu wieluńskiego. W kraju natomiast przybyło dzisiaj 21713 nowych przypadków.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Od początku epidemii wykryto w powiecie wieluńskim 1942 przypadki zakażenia koronawirusem. 1257 pacjentów wyzdrowiało, 29 zmarło, a 656 jest aktualnie chorych.

Plasuje to powiat wieluński na 4. miejscu w województwie łódzkim pod względem liczby zakażonych osób (po mieście Łodzi i powiatach: bełchatowskim, radomszczańskim i pabianickim) oraz na 4. miejscu pod względem liczby zgonów (po mieście Łodzi i powiatach: sieradzkim, radomszczańskim i opoczyńskim). Te tragiczne informacje potwierdzają tylko, że pomimo dzisiejszego niewielkiego wzrostu liczby zakażonych, powiat wieluński wciąż jest jednym z najmocniej dotkniętych epidemią w całym województwie.

Aktualna sytuacja epidemiczna w województwie łódzkim:

  • Liczba osób z potwierdzonym zakażeniem w województwie łódzkim: 40881
  • Liczba osób aktualnie zakażonych: 26374
  • Liczba osób objętych kwarantanną: 26734
  • Liczba osób objętych nadzorem epidemiologicznym: 1741
  • Liczba osób, które wyzdrowiały: 13984
  • Liczba osób, które zmarły: 523

Liczba testów wykonanych przez laboratoria w województwie łódzkim w poprzedniej dobie: 1339

Jednocześnie informujemy, że ogólnej liczby potwierdzonych zakażeń usunięto 2 przypadki z m. Łodzi oraz 1 powiatu rawskiego z powodu ich podwójnego zaraportowania.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,665fanówPolub nas
806obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Łódzki Festiwal Mleka w Wieluniu 2024. Mamy dokładny program wydarzenia
MICHAŁ GNUCH I JULIA CHUDZIAK skomentował(a) artykuł Od 1 lipca 2024 z kranów mieszkańców Wielunia popłynie tylko zimna woda
R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx