R e k l a m a

E-wizyty w ZUS cieszą się coraz większą popularnością

R e k l a m a

Z e-wizyty w całym kraju skorzystało ponad 5 tys. klientów ZUS. W województwie łódzkim nowa usługa ruszyła 4 listopada. Do 12 listopada w naszym regionie zrealizowano ok. 200 połączeń.

Przez dwa i pół tygodnia z e-wizyty w ZUS na terenie całego kraju skorzystało już 5142 klientów ZUS. Przypomnijmy, że 20 października usługa została uruchomiona tylko w kilku oddziałach w kraju, a dopiero od 4 listopada jest dostępna w całej Polsce, także w naszym województwie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Od 4 do 12 listopada, na terenie województwa łódzkiego zrealizowano ok. 200 e-wizyt. Najwięcej na terenie działania I oddziału w Łodzi – 102, II oddziału – 52 i na terenie tomaszowskiego oddziału ZUS – 42.

Z ponad 5 tys. odbytych e-wizyt, najwięcej, bo ponad 1,6 tys.  dotyczyło emerytur i rent, ponad 1,3 tys. spraw firm i pracowników, 760 – potwierdzenia profilu PUE oraz 1,4 tys. spraw zasiłkowych.

– Zachęcamy do korzystania z e-wizyt. Choć Sale Obsługi Klientów w ZUS co do zasady są otwarte od  poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 (wyjątkiem mogą być te sale, w których czasowo z uwagi na powody epidemiczne bezpośrednia obsługa chwilowo została zawieszona), to w obecnej sytuacji związanej z pandemią, zdecydowanie praktyczniejszym i bezpieczniejszym rozwiązaniem niż wizyta w ZUS, jest kontakt z Zakładem przez internet w formie e-wizyty lub przez Platformę Usług Elektronicznych PUE ZUS – mówi Monika Kiełczyńska, regionalna rzeczniczka prasowa ZUS województwa łódzkiego.

Aby można było skorzystać z  e-wizyty, wystarczy komputer lub smartfon z kamerką i mikrofonem. Klient wybiera dogodny dla siebie termin i godzinę e-wizyty online. Na wirtualną wizytę można umówić się w dni robocze godzinach 9:00-14:30. Może ona trwać nie dłużej niż 20 min.

– Jeśli chcemy zarezerwować wirtualną wizytę należy wejść na stronę www.zus.pl. Podczas rezerwacji podajemy swoje  dane: imię, nazwisko, numer telefonu, adres e-mail, kod pocztowy miejsca zamieszkania. Należy wybrać również obszar merytoryczny e-wizyty, czyli: zasiłki, emerytury i renty, firmy i pracujący, założenie profilu PUE, docelowo również doradca ds. ulg i umorzeń – dodaje rzeczniczka.

Dzień przed spotkaniem klient otrzyma sms z przypomnieniem o e-wizycie – na wskazany podczas rejestracji numer telefonu. Natomiast w dniu e-wizyty, godzinę przed spotkaniem przesłany zostanie mail. Po kliknięciu linku otrzymanego w mailu – klient połączy się z pracownikiem ZUS.

Jeśli klient będzie chciał uzyskać informacje w konkretnej, indywidualnej sprawie, powinien przygotować dokument tożsamości. Należy go pokazać do kamery podczas e-wizyty. W e-wizycie może też wziąć udział opiekun faktyczny lub prawny. Wtedy klient powinien zaznaczyć odpowiednią opcję na etapie rezerwacji. Jeżeli klient posiada pełnomocnictwo, które jest zarejestrowane w ZUS, może także odbyć e-wizytę w imieniu innej osoby.

– Nasi eksperci gotowi są na każdą wizytę. Zdarzają się jednak sytuacje, w których na umówione spotkanie klienci się nie stawiają. Dlatego apelujemy do naszych klientów, jeśli macie Państwo umówioną e-wizytę w ZUS, a wypadło Wam coś ważnego albo już jej nie potrzebujecie – zrezygnujcie z e-wizyty, aby mógł skorzystać z niej ktoś inny – przypomina Monika Kiełczyńska.

– Bezpośrednio po dokonaniu rezerwacji oraz w dniu e-wizyty przekazujemy link do rezygnacji z e-wizyty. Jeśli wiecie Państwo, że nie będziecie mogli uczestniczyć w rozmowie, skorzystajcie z tego linku, zrezygnujcie z e-wizyty, by w tym czasie ktoś inny mógł zasięgnąć informacji – dodaje.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,962fanówPolub nas
789obserwującychObserwuj
7obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx