R e k l a m a

OSP Mierzyce w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym

R e k l a m a

Kolejna jednostka z powiatu wieluńskiego dołączyła do KSRG. Dla druhów z OSP Mierzyce przystąpienie do systemu stanowi szczęśliwe zwieńczenie trwających już od dłuższego czasu przygotowań.

– Dla nas jako druhów jest to ogromny zaszczyt, ale też wyzwanie i wielka odpowiedzialność. Przez ostatnie lata skupialiśmy się na przygotowaniach do wstąpienia w KSRG (doposażenie się w niezbędny sprzęt ratunkowy czy doszkalanie strażaków). Dziękujemy za pokładane w nas nadzieje i za wsparcie, w szczególności KP PSP w Wieluniu i Urzędowi Gminy Wierzchlas z Panem Wójtem na czele – piszą strażacy z Mierzyc na swoim profilu społecznościowym.

Celem istnienia KSRG jest ujednolicenie działań ratowniczych, podejmowanych w sytuacjach zagrożeń życia, zdrowia, mienia lub środowiska, podejmowanych przez Państwową Straż Pożarną i inne podmioty ratownicze (głównie Ochotnicze Straże Pożarne). KSRG realizuje swoje zadania poprzez koordynację walki z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi oraz ratownictwa technicznego, ekologicznego i medycznego na wszystkich szczeblach administracji.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

R e k l a m a
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

7,540fanówPolub nas
774obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx