R e k l a m a

Wieluńska policja ostrzega przed grasującymi w regionie włamywaczami

R e k l a m a

W związku z występującymi przypadkami włamań do domów jednorodzinnych i mieszkań na terenie powiatu wieluńskiego, policjanci apelują do mieszkańców o ostrożność i przezorność.

W ostatnim czasie w powiecie wieluńskim doszło do kilku włamań, głównie do domów jednorodzinnych. Przestępcy dostają się do pomieszczeń najczęściej poprzez wyważenie drzwi tarasowych lub okien. Ich łupem często pada biżuteria i pieniądze. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania, bądźmy ostrożni szczególnie w informowaniu nieznajomych na temat trybu życia naszych sąsiadów lub godzin ich nieobecności w mieszkaniu. Aby uniknąć nieprzyjemnych sytuacji związanych z faktem włamania przekazujemy kilka ważnych wskazówek, które pozwolą lepiej zabezpieczyć mienie.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

Należy pamiętać, że większość przestępstw przeciwko mieniu poprzedza rozpoznanie terenu przez złodzieja czy też włamywacza. Jeśli widzisz podejrzanie kręcące się osoby, kogoś kto robi zdjęcia na tle domu czy też nieznany samochód, z którego jesteś obserwowany możesz dzwonić pod nr 47 845 52 11, czynny całą dobę i powiadomić policjantów o swoich podejrzeniach. Każda informacja będzie zweryfikowana.

Pamiętaj!

  • zamykaj okna i drzwi zawsze kiedy wyjeżdżasz, zwłaszcza znajdujące się z tyłu budynku (nawet jeśli to tylko wyjazd na zakupy),
  • nie zapomnij o zabezpieczeniu drzwi garażowych oraz innych pomieszczeń gospodarczych, poprzez które łatwo można dostać się do domu,
  • zadbaj o oświetlenie ciemnych obszarów wokół domu oraz garaży wolnostojących,
  • wychodząc z domu pamiętaj o załączeniu urządzeń alarmowych (jeżeli takie są),
  • nie trzymaj dużej gotówki w domu,
  • nie trzymaj w jednym miejscu biżuterii i pieniędzy, poszukaj też oryginalnej skrytki (innej niż słoik lub barek).

Warto także sporządzić dokumentację fotograficzną cennych przedmiotów (biżuteria, antyki, cenne obrazy, stare zegarki itp.) – w przypadku kradzieży zwiększy to znacznie szansę ich odzyskania.

Poznaj swojego sąsiada. Dobrze znający się i zorganizowani sąsiedzi mogą skutecznie przeciwstawić się włamaniom, i kradzieżom. Porozmawiaj z Twoim sąsiadem o bezpieczeństwie w Waszym miejscu zamieszkania, ustalcie jak zachować „sąsiedzką czujność”.

Poinformuj Policję gdy:

  • zauważysz cokolwiek, co wzbudzi Twój niepokój w miejscu zamieszkania,
  • usłyszysz hałasy w mieszkaniu sąsiada, a wiesz, że mieszkańcy wyjechali,
  • zobaczysz nieznajomego, próbującego otwierać drzwi u sąsiada, a wiesz, że nie ma go w domu,
  • zauważysz podejrzanie zachowujące się osoby na klatce schodowej, na ulicy lub na parkingu, szczególnie jeżeli próbują robić zdjęcia domu i twojej okolicy.

Policja apeluje do mieszkańców o obserwowanie i informowanie funkcjonariuszy, nawet anonimowo, o kręcących się, podejrzanie zachowujących się osobach bądź samochodach z obcymi wyróżnikami tablic rejestracyjnych, dzwoniąc na numer 47 845 52 11, czynny całą dobę, bądź na numer alarmowy 112.

Źródło: KPP w Wieluniu

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx