R e k l a m a

Żołnierze WOT dostarczyli przenośną elektrownię do szpitala dla covidowców

R e k l a m a

Żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przetransportowali do powstającego w hali Expo w Łodzi szpitala tymczasowego kontenerową elektrownię polową typu KEP 900. Ma ona zapewnić awaryjne zasilanie szpitala dla chorych na koronawirusa.

9ŁBOT posiada cztery tego typu urządzenia – jedno z nich może zasilać w energię elektryczną małe miasteczko, szpital, przychodnię. Urządzenie było już testowane i może pracować non stop.

R e k l a m a | Dalsza część artykułu pod reklamą

– Jedna kontenerowa elektrownia została bezpiecznie przewieziona przez żołnierzy i umieszczona przy hali Expo w Łodzi, gdzie powstaje szpital tymczasowy dla chorych na Covid-19. Obsługą KEP po jej uruchomieniu zajmą się wyszkoleni żołnierze łódzkiej brygady WOT – mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Urządzenie wyposażone jest w elektroniczny system sterowania. Samo się synchronizuje i podaje taką ilość prądu, jaka w danym momencie jest wymagana. Maksymalna moc elektrowni wynosi 900 KW. Składa się ona z trzech zespołów spalinowo-elektrycznych i z kontenera technicznego. Kontenerowa elektrownia może pracować całą dobę, przez wiele tygodni, a nawet miesięcy.

R e k l a m a

ZOBACZ TEŻ

Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
R e k l a m a
R e k l a m a

SPOŁECZNOŚĆ

8,754fanówPolub nas
809obserwującychObserwuj
8obserwującychObserwuj

KOMENTOWANE

R e k l a m a

NAJNOWSZE

R e k l a m a
0
Podziel się swoją opiniąx